Wymusiła pierwszeństwo przed cysterną?

Paragraf Starachowice

Godz. 13.34. Dyżurny stanowiska kierowania odbiera zgłoszenie o zderzeniu ciężarowej scanii z osobowym audi A6 na drodze krajowej K-42. Ze zgłoszenia wynikało, iż w drugim z wymienionych aut, podróżowały cztery osoby. Uwięzionych miało być dwoje dzieci. Wszystkie osoby opuściły samochody przed przybyciem straży.

Mieli sporo szczęście. Traf chciał, że na miejscu był funkcjonariusz jednostki ratowniczo–gaśniczej mł.asp. Daniel Lipczyński będący poza służbą. Przy pomocy sprzętu opatrunkowego dostępnego w apteczce samochodowej, opatrzył zranioną głowę jednego z pasażerów i kontrolował stan poszkodowanych do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Ranna została dwójka dzieci podróżująca audi (oboje po przebadaniu zabrane zostały do szpitala).

Co było przyczyną zdarzenia? – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż 27-letnia mieszkanka gminy Pawłów, która kierowała audi, nie dostosowała się do przepisów prawo o ruchu drogowym. Podczas wykonywania manewru skrętu na stację paliw, najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo, w wyniku czego doszło do zderzenia z cysterną. Kierował nią 55-letni mieszkaniec gminy Pawłów. Oboje byli trzeźwi – poinformował podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prezencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy odłączyli zasilanie w pojazdach i zneutralizowali powstałe wycieki. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG (14 strażaków).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.