Centrum rehabilitacji w ZDZ

Starachowice Zdrowie i uroda

Od czwartku, 7 września w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego przy ul. Wojska Polskiego otwarto Centrum Rehabilitacji Medicum.

– Otwarcie centrum rehabilitacji to pierwszy etap mojego pomysłu na zajęcie się osobami starszymi, jak również innymi, które borykają się z rozmaitymi schorzeniami – mówił Jerzy Wątroba, dyrektor ZDZ w Kielcach podczas oficjalnego otwarcia centrum. – Doszliśmy do wniosku, że jest zbyt mała podaż jeśli chodzi o ochronę zdrowia i rehabilitacje w mieście, stąd nasze Centrum Medicum.

Na adaptację pomieszczeń i zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji ZDZ wydał ok. 400 tys. zł z własnych funduszy. Na tym jednak nie koniec.

– Drugi etap będzie skierowany również na osoby starsze – zabezpieczenie im miejsca i 24-godzinnej opieki wraz z rehabilitacją – zapowiada J. Wątroba.

Nowo otwarte centrum wyposażone i dostosowane do potrzeb osób ze schorzeniami kręgosłupa, po urazach, z problemami zwyrodnieniowymi.

– Jest tu dobrze zaopatrzona sala cardio do ćwiczeń, atlas do ćwiczeń siłowych oraz sala fitness. Bogaty wachlarz zabiegów obejmuje krioterapię, hydroterapię, kinezyterapię, fizykoterapię, okłady borowinowe, magnetronik, ultradźwięki, prądy, elektrostymulacje, masaże, drenaż limfatyczny, bańkami chińskimi, leczenie skolioz – wylicza Alicja Dryka, dyrektor Medicum – Centrum Rehabilitacji w Starachowicach. – Dobór zabiegów uzależniony jest od jednostki chorobowej danego pacjenta. Będą one dobierane po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu (na podstawie skierowania od lekarza) według indywidualnych potrzeba pacjenta.

Póki co działalność centrum ma charakter komercyjny. Jeśli tylko pojawią się takie możliwości, ZDZ będzie startował w konkursach organizowanych przez NFZ.

1 Komentarz dla “Centrum rehabilitacji w ZDZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.