Podlesie „siada” przez remont Moniuszki

Starachowice

Gruntowa ul. Podlesie na obrzeżach miasta stała się w ostatnim czasie bardzo uczęszczaną arterią Starachowicach. A to za sprawą remontu ul. Moniuszki. Cały ruch samochodowy i pieszy kieruje się właśnie na ten trakt. Mieszkańcy są zniecierpliwieni i zmęczeni. Rozumieją, że to przejściowe trudności, które trzeba przeczekać, ale już dziś zastanawiają się co będzie potem…

– Niby równają, ale to wszystko na nic. Człowiek nawet okien nie myje, nie sprząta, bo nie ma sensu. Kłęby kurzu unoszą się nad drogą. Wszystko to opada na ogrodzenie i rośliny – zieleń jest biała. Nie da się funkcjonować – mówi Marianna Kądziela, mieszkanka ul. Podlesie. – Człowiek nie chodzi, nie skarży się, nie prosi o nic, bo jak jest robota trzeba to przetrwać i przeczekać, ale doły i błoto są takie, że naprawdę nawet ciężko tędy chodzić. A teraz nawet nad wodę wszyscy tędy idą.

Jak informuje Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach,

– realizowane są w tej kadencji samorządu, prace inwestycyjne na drogach gminnych znacząco nabrały tempa.

– Realizowane są inwestycje drogowe związane z przebudową głównych osi komunikacyjnych i dróg gminnych. Drugim priorytetem są drogi z nawierzchnią gruntową. Tylko w tym roku wykonaliśmy kilka kilometrów tych dróg. Takie tempo prac oznacza, że ul. Podlesie również będzie zrealizowana. Aby przyspieszyć realizacje tych inwestycji, mieszkańcy maja możliwość zgłoszenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego (lub Programu Inicjatyw Lokalnych) dotyczącego wykonania dokumentacji technicznej tego przedsięwzięcia. Wówczas to znacząco przyspieszy przebieg prac – dodaje I Ogrodowska.

Dodaj komentarz