Sąd już na Staszica

Starachowice

Choć do oficjalnego otwarcia Sądu Rejonowego w Starachowicach (zaplanowano na 15 września) pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz całość prac związanych z obsługą petentów odbywa się w budynku przy ul. Staszica 12.

Rozbudowa miejscowej siedziby wymiaru sprawiedliwości trwała trzy lata. Przez ten czas, Sąd działał w dwóch miejscach przy ul. Staszica (naprzeciwko siedziby głównej) oraz przy ul. Konstytucji 3 Maja (w tzw. dawnym Domu Partii). Od 1 sierpnia wszyscy pracownicy sądu wracają do dotychczasowej siedziby.

– Jesteśmy już po przeprowadzce. Wszystkie wydziały funkcjonują już w siedzibie sądu przy Staszica. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, nie wszystkie telefony działają, ale pracujemy nad tym. Od 1 września zacznie działać Biuro Obsługi Interesanta – zapowiada Barbara Nowak-Łon, prezes Sądu Rejonowego w Starachowicach.- Dotychczasowa kubatura budynku o pow. 1500 m.kw zwiększyła się do ok. 3500 m.kw. W sumie powstało osiem sal rozpraw: sześć na dole, dwie na górze, co w znacznie ułatwi nam pracę i umożliwi wyznaczenia dodatkowych terminów poza wyznaczonymi dniami sądzenia – dodaje.

Parking dla mieszkańców

Na czas remontu sądu miasto użyczyło na potrzeby pracowników sądu działkę z parkingiem. Co z parkingiem dla interesantów? – pytają mieszkańcy.

– W 2014 roku miasto użyczyło na potrzeby sądu nieodpłatnie teren na 34 miesiące. Parking był wynajęty dla sądu na czas remontu i służył na potrzeby pracowników sądu, ale był również dostępny dla mieszkańców. Umowa użyczenia mija 20 lipca 2017 roku. Prezydent miasta zwrócił się już do sądu o zwrot parkingu. Będzie on, tak jak wcześniej ogólnodostępny – mówi Szymon Jarosz z Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

***

Czy wiesz, że…

Budynek Sądu Rejonowego w Starachowicach powstał w latach 60. XX wieku. Pierwotna powierzchnia użytkowa wynosiła ok. 1200 metrów. W ciągu dziesięcioleci funkcjonowania sądu okazała się niewystarczająca biorąc zakres spraw, które się w nim toczyły. Dlatego zdecydowano o rozbudowie budynku, który został dostosowany do obecnych standardów. Powstało w nim również Biuro Obsługi Interesantów.

Dodaj komentarz