Piachy z nowym otoczeniem

Starachowice

Na sympatyków wodnych atrakcji czekają spore zmiany nad kąpieliskiem Piachy w Starachowicach. Powiększył obszar plaży, na której wysypano ok. 500 ton piasku. Pojawiły się nowe ławki, dwa nowe paleniska z półokrągłymi ławeczkami ze stolikami, duży grill kamienny, betonowe stoły do tenisa stołowego i szachów. Zainstalowano nowe oświetlenie na budynkach WOPR, toaletach jak i w samych łazienkach. Na zamontowanych w ub. roku przebieralniach oraz elewacji budynku WOPR pojawiły się kolorowe malunki.

Do dyspozycji plażowiczów jest darmowe WI-FI, utwardzony parking (niestety płatny) a także zakupiono łódź motorową, która ma wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa nad zbiornikiem. Wyczyszczone zostało dno kąpieliska, przegrabiona plaża jak również wykoszono trawę i samosiejki.

Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR przez całe wakacje w godz. 10.00 – 18.00 Nad kąpieliskiem działają bezpłatne toalety, prysznice, można bezpłatnie skorzystać z rozwieszonych hamaków.

Oby tylko komuś nie przyszło do głowy demolować świeżo zagospodarowany teren, bo jest on monitorowany – na budynku WOPR w celu poprawy bezpieczeństwa i aby przeciwdziałać aktom wandalizmu zainstalowano sześć kamer dzień/noc z rejestratorem i zdalnym podglądem przez straż miejską i policję.

Dodaj komentarz