Kreatywny rozwój dziecka

Starachowice

W w/w placówkach ogromną uwagę przywiązuje do kreatywnego, twórczego i wszechstronnego rozwoju dziecka już od najmłodszych lat. Niewątpliwie sprzyjają temu wszelkie działania jakie podejmuje w żłobku i przedszkolach są to np. Tydzień Podwodnego Świata, Kosmosu czy kolorów.

Każdy dzień przepełniony jest atrakcjami dopasowanymi do tematu przewodniego, które prowadzi wykwalifikowana kadra. Niektóre zajęcia prowadzone są w dwóch językach – polskim i angielskim, w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkolaki mają codzienną komunikację w tym języku z lektorem,co na pewno ułatwi kontynuację nauki języków obcych w przyszłości.

Placówka oferuje pracę elementami pedagogiki Marii Montessori, podczas takich zajęć dziecko rozwija wiarę we własne siły a także pracuje nad długotrwałą koncentracją. Mamy też zajęcia „Kuchcikowo”. Na nich dzieci mogą wykazać się pomysłowością i otwartością na nowe doznania kulinarne i smakowe.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszą się również zajęcia z cyklu „Klub Małego Odkrywcy”, na których zgłębiają wiedzę o naszej planecie oraz wykonują eksperymenty i doświadczenia.

W naszej placówce podopieczni objęci są również opieką pielęgniarki.

Dni urozmaicają również zajęcia rytmiczne na których to dzieci uczą się nowych piosenek i układów tanecznych. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają słuch, refleks, motorykę małą i dużą a także znajdują sposób na swobodne wyrażanie emocji.

Jako jedyne przedszkole w Starachowicach mamy w ofercie pełne fascynujących zapachów, smaków – zajęcia z sensoplastyki, które prowadzi certyfikowany trener.

Dzieci przedszkolne regularnie bawią się również językiem włoskim.

Dzięki tak bogatemu rozkładowi zajęć nasze dzieci nie nudzą się.

„Kreatywne Nutki” prowadzą intensywną współpracę z przedszkolem terapeutycznym „Małymi krokami”. Jest to kolejna prężnie działająca placówka a współpraca integracyjnie i pozytywnie oddziałuje na wszystkie dzieci.

Pani Ania spełniła swoje marzenie organizując I Edycję Mini Listy Przebojów. Głównym zamierzeniem tego przedsięwzięcia była promocja i integracja przedszkoli i żłobków z całego powiatu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.