Żłobek w Starachowicach niezbędny

Starachowice

Jak pisaliśmy już na naszych łamach gmina Starachowice wypowiedziała umowę najmu budynku, w którym mieści się będący w pieczy powiatu starachowickiego Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej przy ul. Żeromskiego. Gmina Starachowice chce by powyższy budynek został zaadoptowany na żłobek.

– Do prezydenta coraz częściej zgłaszają się młode, aktywne zawodowo osoby, które nie mają gdzie zostawić swoich dzieci w wieku 1-3 lata, tak aby sami mogli wrócić do pracy zawodowej – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.  – Do prezydenta docierają informacje o braku miejsc w żłobkach, które już funkcjonują na terenie miasta. Z tego względu prezydent podjął decyzję o wymówieniu umowy dla MOGKiK, który mieści się w gminnym budynku i przeznaczeniu go na prywatny żłobek, co ma przyczynić się do rozwiązania tego społecznego problemu.

Po wygaszeniu umowy najmu dla MOGKiK, gmina ma zamiar ogłosić przetarg na wyłonienie podmiotu, który zająłby się zorganizowaniem żłobka w tym miejscu. Gmina planuje wydzierżawić budynek w całości na ten cel. – Mamy nadzieję, że pojawią się instytucje, które będą chętne by założyć w tym miejscu prywatny żłobek. gmina daje 500 zł dotacji dla każdego dziecka w żłobkach działających na terenie miasta, choć wcale nie ma takiego obowiązku.

Jak już informowaliśmy ośrodek gimnastyki korekcyjnej będzie mieścił się przy Szkole Podstawowej nr 11.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.