starachowice
home
RSS

Związki chcą odwołania dyrektora szpitala

 • Napisany przez:
 • 4 komentarze

Zakładowa Organizacja Związkowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Starachowicach na ręce przewodniczącego Rady Powiatu, złożyła wotum nieufności dla Grzegorza Fitasa, dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Związki domagają się również odwołania dyrektora ze stanowiska.…

Jak czytamy w piśmie podpisanym przez Wandę Gut, przewodniczącą starachowickich związków zawodowych pielęgniarek i położnych: „mając na uwadze dobro szpitala i jego pacjentów, w poczuciu odpowiedzialności za jakość opieki w Starachowicach i okolicznych miejscowościach  wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec sposobu zarządzania powiatowym szpitalem w Starachowicach przez obecną dyrekcję (…)

Od blisko pięciu lat komunikacja w szpitalu jest zaburzona, nie ma przekazu rzetelnych informacji.  Blokowane są możliwości  kontaktu i dyskusji między pracownikami. Podejmowane decyzje i ogólnie model zarządzania szpitalem przez obecną dyrekcję wprowadzają chaos i frustrację wśród pracowników i fatalnie wpływają zarówno na atmosferę jak i na efektywność pracy z pacjentami.

Doszło do sytuacji, które są dla nas bulwersujące i nie do przyjęcia. W sposób szczególnie negatywny chcemy ocenić działania podjęte przez dyrektora polegające na rozwiązaniu umów o pracę z położnymi oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową, w związku ze zdarzeniem do jakiego doszło 2 listopada 2016 r., a które związane było z odebraniem porodu od jednej z pacjentek(…) Pragniemy zaznaczyć, że dyrektor nie podjął żadnych prób dokonania jakiejkolwiek weryfikacji prawdziwości informacji przekazywanych przez media(…) Należy także podkreślić, że dyrektor w żaden sposób nie odniósł się merytorycznie do umotywowanych zastrzeżeń zakładowej organizacji związkowej. Ponadto pomimo kierowania do dyrektora licznej korespondencji dotycząc ej konieczności zwiększenia obsady w zakresie zapewnienia całodobowej opieki położniczej oraz możliwości występowania zagrożenia w zakresie niewystarczającej obsady położniczej, dyrektor w całości i systematycznie lekceważył interwencje.

Dlatego też z uwagi na brak przepływu informacji, kardynalne błędy w zarządzaniu zasobami ludzkimi i fatalną atmosferę jaka panuje w szpitalu, związek zmuszony jest do wyrażenia stanowczego sprzeciwu wobec działań pozornych, nieskutecznych, krótkowzrocznych lub wręcz szkodliwych dla szpitala i jego pacjentów.  Uważamy, że dalsze zarządzanie szpitalem w taki sposób rujnuje wypracowaną kulturę organizacyjną szpitala.. W związku z powyższym ZOZOZZPiP w Starachowicach apeluje o odwołanie dyrektora PZOZ oraz jego zastępców i podjęcie konstruktywnego dialogu z przedstawicielami załogi szpitala dla dobra przyszłości. Nie godzimy się na dalsze zarządzanie placówką przez Grzegorza Fitasa! ”

W ubiegłym tygodniu nie udało się uzyskać komentarza od starosty bądź wicestarosty. Na stanowisko wobec postulatu związkowców czekamy w tym tygodniu.

Czekamy
– Stoimy dalej przy swoim stanowisku żądając odwołania dyrektora. Od kwietnia nie mamy żadnej odpowiedzi od zarządu powiatu, który tylko i wyłącznie jest władny by decyzję o odwołaniu dyrektora podjąć. Poczekamy jeszcze trochę, bo po ostatniej sesji Rady Powiatu dowiedzieliśmy się, że odpowiedź prawdopodobnie otrzymamy. Jeśli nadal będzie się milczeć podejmiemy kolejne kroki w tej sprawie – mówi Wanda Gut, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Starachowickiej lecznicy.

 

4 komentarzy

 1. Redakcja Odpowiedz

  Zakładowa Organizacja Związkowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Starachowicach

 2. Anonimus Odpowiedz

  Dlaczego nie podaje się do wiadomości, że wiele pielęgniarek należących do związków zawodowych nic nie wiedziały o planach przewodniczącej. Rozumiem, że jest to odwet za zwolnienie pielęgniarek za niedopełnienie obowiązków w czasie pracy. Czy związki zawodowe uważają, że narażenie życia pacjenta nie wymaga interwencji przełożonego.

 3. była pacjentka Odpowiedz

  Nie rozumiem jak można oddział ginekologiczny i położniczy usytuować z różnicą dwóch pięter. Przecież w tych oddziałach pracują ci sami lekarze i łatwiej jest w razie potrzeby przejść w poziomie niż zaiwaniać dwa piętra bo windy są niepewne i niestety się zacinają i można czekać pół godziny na wypuszczenie – to wtedy chora może się już np. wykrwawić z braku pomocy lekarza. To samo jest z ortopedią. To jest szczyt mądrości pana dyrektora ???? Coś mi się zdaje, że u tego pana jest bardzo mocny przerost ambicji nad kompetencjami.

  1. Anonim Odpowiedz

   To właśnie Ten Dyrektor przeniósł oddziały na jedno piętro, ortopedia jest na jednym piętrze.
   Najpierw sprawdzamy potem piszemy.
   PS. Szanowna Redakcjo jakie to Związki chcą odwołania dyrektora?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Starachowice

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5