Południe z nowym placem zabaw

Starachowice

Promowanie zawodu strażaka towarzyszyło otwarciu rozbudowanej części placu zabaw na Osiedlu Południe. Przedszkolaki miały nie lada frajdę.

Wóz strażacki, tunel-słonik i podwójna huśtawka – to nowe urządzenia, o które wzbogacił się z myślą o najmłodszych plac rekreacyjny przy ul. Pustowójtówny w Starachowicach. Zabawki na plac zabaw zostały zakupione w ramach projektu „Starachowice – bezpieczne w praktyce” współfinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 – 2017.

Czwarty etap tego zadania, na które gmina otrzymała 100 tys. zł dofinansowania obejmuje również kursy pierwszej pomocy dla mieszkańców, zakup syreny alarmowej, która ma zwiększyć bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych, wyposażenie stanowiska operatora monitoringu miejskiego (dodatkowy podgląd tego, co dzieje się na mieście będzie nie tylko w straży miejskiej, ale również w policji), defibrylator, zakup kamer przenośnych do dyspozycji wspólnot mieszkaniowych, co ma zapobiegać m.in. podrzucaniu odpadów, które powinny trafić na PSZOK a także czujniki czadu, dla mieszkańców, którzy nie mają centralnej ciepłej wody i centralnego ogrzewania.

Otwarcie rozbudowanej części placu zabaw z udziałem m.in. Marka Materka, prezydenta Starachowic iPiotra Babickiego, radnego z os. Południe,   było połączone z promocją zawodu strażaka. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Starachowicach, które były świadkami pokazów strażacki prezentowanych przez przedstawicieli straży pożarnej w Starachowicach.

ewan