Pierwszy sprawdzian mają za sobą. Juniorzy Juventy zagrali z Siarką

flash Sport Starachowice

Porażką 0:2 zakończyło się pierwsze, po świąteczno-noworocznej przerwie, wyjazdowe spotkanie kontrolne juniorów Juventy Starachowice, którzy rozpoczęli przygotowania do rewanżowej rundy rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17. W ekipie trenerów Mariusza Wójcika oraz Piotra Dejworka, wystąpił pochodzący ze Skarżyska boczny pomocnik Kacper Gładyś.

Gładyś (na początku lipca skończy 17 lat), który jesienią debiutował w barwach starachowickiego klubu (wystąpił w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych), we wtorkowym sprawdzianie z Siarką Tarnobrzeg dał dobrą zmianę.

– To uczeń klasy o profilu sportowym. Pochodzi ze Skarżyska – powiedział szkoleniowiec Juventy, która do przerwy remisowała 0:0. – Wystąpił na lewej stronie pomocy. Po przerwie, kiedy pojawił się na murawie wniósł sporo ożywienia. Dotychczas trenował z juniorami starszymi, ale podjęliśmy decyzję by uczestniczył w zajęciach juniorów młodszych. Liczymy na jego dobrą dyspozycję, nie tylko w sparingach. Jak na tę porę przygotowań, mecz toczył się w szybkim tempie. To na plus. Po naszej stronie widać było zaangażowanie, a przede wszystkim chęć wpisania się na listę strzelców. Zawiodła skuteczność. Stworzyliśmy dziesięć sytuacji, do tego by pokonać bramkarza rywali, ale ani razu ta sztuka się nie udała – podkreślił trener Wójcik.

  1. zimowy sparing Juventy CLJ U-17
    SIARKA TARNOBRZEG – JUVENTA STARACHOWICE 2:0 (0:0)
    JUVENTA: Szast – Błażejewski, Nowakowski, Markiewicz, Gurski, Mańturz, Śmigielski, Kalisz, Zapała, Moskwa, Sadkowski oraz Pocheć, Krzyżowski, Borkowski, Gładyś. Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.