Co o stworzeniu letniego basenu myślą radni?

Starachowice

Jakie opinie na temat pomysłu prezydenta odnośnie stworzenia letnich basenów przy ul. Szkolnej, mają radni Rady Miejskiej w Starachowicach?

Marta Zięba, Prawo i Sprawiedliwość

  • Niewątpliwie budowa odkrytych basenów byłaby wielką atrakcją dla mieszkańców. W wielu miastach takie obiekty cieszą się dużą popularnością. Jednak pojawia się pytanie: czy miasto stać na taki wydatek, biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja nie będzie dofinansowana żadnymi zewnętrznymi funduszami? Kolejna sprawa, to utrzymanie obiektu, nie tylko personelu w postaci ratowników, obsługi i ich wynagrodzeń, nie mówiąc o regulatorach, badaniach wody, kosztach energii i wody itp. Wątpliwości budzi fakt: czy klienci korzystający z odkrytych basenów mocno nie zmniejszą dochodów krytej pływalni, która znajduje się obok, której koszty i tak są stałe, niezależnie od tego czy odkryte baseny powstaną czy nie?

Michał Walendzik, Klub Radnych Niezależnych

  • Baseny letnie to jedna z tych inwestycji, których mieszkańcy oczekują. Jeśli chcemy miasta otwartego na potrzeby rodzin, dzieci i młodzieży, to powinniśmy się kierować właśnie ku realizacji również takich pomysłów. W trakcie sesji Rady Miejskiej mogliśmy wysłuchać wielu pozytywnych głosów, że takie baseny są w wielu miejscach zagranicą i cieszą się tam dużym powodzeniem, a ponadto jest to sposób na bezpieczne spędzenie czasu nad wodą. Wielokrotnie spotykałem się z głosami mieszkańców, że trzeba było nie zakopywać starego, odkrytego basenu przy stadionie. Teraz można powiedzieć, że chcemy ten basen „odkopać” w nowej, lepszej postaci.

Piotr Nowaczek, Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej

  • Jestem zdania, że pomysł jest ciekawy i jeżeli dojdzie do realizacji, to mieszkańcy będą tam przychodzili. To miejsce ma właśnie takie tradycje i zawsze w tym miejscu był organizowany letni wypoczynek. Oczywiście potrzeb jest zdecydowanie więcej jak np. remonty dróg czy budowa mieszkań socjalnych, których w tej kadencji wybudować się nie zdąży, a prezydent to obiecał.

Jadwiga Piątek, klub Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych

  • Gdybyśmy zapytali mieszkańców: czy baseny letnie są potrzebne w Starachowicach, to odpowiedzi: tak, nie i nie wiem zyskałyby po 30% głosów każda. Inwestycja ta będzie służyła mieszkańcom tylko przez dwa miesiące. Przecież mamy zbiorniki wodne w Starachowicach. W lecie pogoda bywa różna. 900 tys. zł to jest kosmiczna kwota, a długi mamy dosyć duże. Nie wiem czy budowanie tych basenów jest zasadne. Myślę, że należałoby przełożyć to w czasie. Może nie budować basenu, znaleźć inne pieniądze i wykonać termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 9? Nie jest dla mnie argumentem, że w innych miastach są baseny oraz to, że w Starachowicach będą z nich korzystać goście starachowickich hoteli. Oczywiście nie jestem przeciwna wypoczynkowi czy aktywności fizycznej, ale te baseny, to jest zbytek.

Dodaj komentarz