Co o stworzeniu letniego basenu myślą radni?

Starachowice

Jakie opinie na temat pomysłu prezydenta odnośnie stworzenia letnich basenów przy ul. Szkolnej, mają radni Rady Miejskiej w Starachowicach?

Marta Zięba, Prawo i Sprawiedliwość

  • Niewątpliwie budowa odkrytych basenów byłaby wielką atrakcją dla mieszkańców. W wielu miastach takie obiekty cieszą się dużą popularnością. Jednak pojawia się pytanie: czy miasto stać na taki wydatek, biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja nie będzie dofinansowana żadnymi zewnętrznymi funduszami? Kolejna sprawa, to utrzymanie obiektu, nie tylko personelu w postaci ratowników, obsługi i ich wynagrodzeń, nie mówiąc o regulatorach, badaniach wody, kosztach energii i wody itp. Wątpliwości budzi fakt: czy klienci korzystający z odkrytych basenów mocno nie zmniejszą dochodów krytej pływalni, która znajduje się obok, której koszty i tak są stałe, niezależnie od tego czy odkryte baseny powstaną czy nie?

Michał Walendzik, Klub Radnych Niezależnych

  • Baseny letnie to jedna z tych inwestycji, których mieszkańcy oczekują. Jeśli chcemy miasta otwartego na potrzeby rodzin, dzieci i młodzieży, to powinniśmy się kierować właśnie ku realizacji również takich pomysłów. W trakcie sesji Rady Miejskiej mogliśmy wysłuchać wielu pozytywnych głosów, że takie baseny są w wielu miejscach zagranicą i cieszą się tam dużym powodzeniem, a ponadto jest to sposób na bezpieczne spędzenie czasu nad wodą. Wielokrotnie spotykałem się z głosami mieszkańców, że trzeba było nie zakopywać starego, odkrytego basenu przy stadionie. Teraz można powiedzieć, że chcemy ten basen „odkopać” w nowej, lepszej postaci.

Piotr Nowaczek, Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej

  • Jestem zdania, że pomysł jest ciekawy i jeżeli dojdzie do realizacji, to mieszkańcy będą tam przychodzili. To miejsce ma właśnie takie tradycje i zawsze w tym miejscu był organizowany letni wypoczynek. Oczywiście potrzeb jest zdecydowanie więcej jak np. remonty dróg czy budowa mieszkań socjalnych, których w tej kadencji wybudować się nie zdąży, a prezydent to obiecał.

Jadwiga Piątek, klub Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych

  • Gdybyśmy zapytali mieszkańców: czy baseny letnie są potrzebne w Starachowicach, to odpowiedzi: tak, nie i nie wiem zyskałyby po 30% głosów każda. Inwestycja ta będzie służyła mieszkańcom tylko przez dwa miesiące. Przecież mamy zbiorniki wodne w Starachowicach. W lecie pogoda bywa różna. 900 tys. zł to jest kosmiczna kwota, a długi mamy dosyć duże. Nie wiem czy budowanie tych basenów jest zasadne. Myślę, że należałoby przełożyć to w czasie. Może nie budować basenu, znaleźć inne pieniądze i wykonać termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 9? Nie jest dla mnie argumentem, że w innych miastach są baseny oraz to, że w Starachowicach będą z nich korzystać goście starachowickich hoteli. Oczywiście nie jestem przeciwna wypoczynkowi czy aktywności fizycznej, ale te baseny, to jest zbytek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.