Nowy pojazd w wyposażeniu Straży Pożarnej. Zobacz zdjęcia

flash Starachowice

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. Życie pokazuje, że potrzebnych interwencji straży pożarnej jest dużo. Wówczas potrzebny jest dobry sprzęt, potrzebne są umiejętności i szybkość działania. Dlatego ten samochód jest dobrą inwestycją dla naszej Straży Pożarnej – powiedziała obecna na prezentacji pojazdu Danuta Krępa, starosta powiatu starachowickiego.

– W tej chwili Komenda będzie miała nadmiar sprzętu. Część będzie wycofana i trafi do jednostek ochotniczych Straży Pożarnej, działających na terenie powiatu starachowickiego. Jestem przekonany że trafią tutaj jeszcze kolejne środki inwestycyjne  – dodał towarzyszący tego dnia staroście Krzysztof Lipiec, poseł na sejm RP.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy przystosowany jest nie tylko do gaszenia pożarów, ale m. in. również do ratowania osób poszkodowanych w wypadkach bądź likwidowania skutków zagrożeń chemicznych i ekologicznych. Oficjalne przekazanie pojazdu odbyło się 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim, które nastąpiło z rąk Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Środki na zakup samochodu pochodziły m. in. z programu modernizacji służb mundurowych.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.