Nowa ul. Moniuszki?

flash Galeria Starachowice

 

Marek MATEREK, prezydent Starachowic napisał o pomyśle na Facebooku:

„Nowa Moniuszki – to projekt nad, którym pracujemy w Urzędzie Miejskim od wiosny tego roku. Wtedy to architekt miejski Marcin Bednarczyk opracował koncepcję nowego połączenia pomiędzy ul. Kielecką a ul. Nowowiejską. Chwilę później wykonawca dokumentacji technicznej zgodził się z naszymi uwagami i rozpoczęło się projektowanie nowej drogi.
W 2018 gotowa będzie dokumentacja techniczna i powinniśmy uzyskać ZRID – Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej. Ogłoszenie przetargu na budowę powinno odbyć się jeszcze w 2018 roku natomiast realizacja powinna się rozpocząć wiosną 2019 roku.

Rozwiązanie, które proponuję pozwoli uzyskać drugi główny wyjazd z osiedla Południe.

Nowa Moniuszki pozwoli na ruch dwukierunkowy. Dwa pasy w górę i jeden w dół. Ścieżka pieszo – rowerowa i oświetlenie uliczne a także odwodnienie to podstawowy zakres inwestycji jaką zamierzamy zrealizować.
Nowa Moniuszki to także możliwość znaczącego przemodelowania tras komunikacji miejskiej i ich skrócenia. Spadek terenu w starym śladzie uniemożliwiał jazdę autobusom czy samochodom ciężarowym. Nowy łagodniejszy ślad znacząco ułatwi komunikację na tym obszarze.
Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji (wsparcie z UE ok 85%) jest już praktycznie gotowy”- napisał Materek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.