Na wiosnę tryśnie woda?

Starachowice

Czy ze starej fontanny popłynie jeszcze kiedyś woda? – dopytują mieszkańcy, którym skwer przy Alei Armii Krajowej i stojąca tam fontanna przywodzą miłe wspomnienia minionych czasów.

Dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w wysokości ponad 4 mln zł zagospodarowywany jest m.in. skwer przy starej fontannie. Część prac już została wykonana, jednak mieszkańcy dopytują czy stara fontanna, otoczenie której niegdyś tętniło życiem, zostanie uruchomiona.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, prace będą kontynuowane na wiosnę. Po ogłoszeniu pierwszego przetargu na wykonanie prac (m.in. nasadzeń drzew i krzewów), gmina unieważniła postępowanie. W związku z pytaniami i uwagami zgłaszanymi przez oferentów, zainteresowanych udziałem w przetargu i realizacją inwestycji, zdecydowano o jego unieważnieniu. Problemem okazała się dostępność roślin oraz kalendarz wykonywania nasadzeń. Ogłoszony zostanie drugi przetarg.
Wówczas z fontanny ma trysnąć woda. Oprócz tego na skwerze zostanie utworzona strefa zieleni rekreacyjnej. Zostaną nasadzone różne gatunki drzew i krzewów rodzimych (brzoza, głóg, jarzębina, ligustr, pięciornik, róża dzika).  Staną także kosze na śmieci, na psie odchody, tablice edukacyjne i informacyjne, domki dla owadów i jeży.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.