Na rondo i drogę do szpitala jeszcze poczekamy

flash Starachowice

Będzie miła niespodzianka, jeśli uda się zakończyć prac na rondzie przy ul. Iglastej i Szkolnej wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że zakładany termin do 15 maja będzie tym finalnym.

O tym, że mieszkańcy się niecierpliwią świadczy fakt, że nie brakuje kierowców, którzy mimo zamknięcia ruchu korzystają z niedokończonego ronda przy ul. Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Powoli widać światełko w tunelu, ale na ostateczne zakończenie prac przyjdzie nam jeszcze poczekać. Trzykrotnie wydłużany termin sfinalizowania inwestycji ma zostać tym razem dotrzymany.

  • Dopiero się skończyła zima, ale tak naprawdę w ostatnich dniach śnieg jeszcze padał. To wszystko przedłuża prace i uniemożliwia ich dokończenie – wyjaśnia Leszek Śmigas, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. – Termin ostateczny, 15 maja zostanie dotrzymany. Jeśli wcześniej uda się zakończyć prace, to będzie miała niespodzianka. Tak jak już mówiłem wcześniej, nie chcę by pieniądze zostały zmarnowane. Musi być naprawdę dobra pogoda, żeby to zakończyć i położyć ostatnią warstwę ścieralną.

Do tego czasu ruch dla pojazdów jest zamknięty. Wszyscy kierowcy, którzy jeżdżą po rondzie robią to na własne ryzyko. A możliwości uszkodzenia pojazdu są, gdyż niezabezpieczone są włazy od sieci wodno-kanalizacyjnej.

  • Polak kocha przepisy a najbardziej lubi je łamać. PZD nie odpowiada za powstałe uszkodzenia pojazdów, poza tym z chwilą przekazania terenu wykonawcy to on zarządza tym terenem – mówi L. Śmigas.

Przedłużono także termin (do 30 kwietnia) na budowę drogi przez las – chodzi o przedłużenie ul. Batalionów Chłopskich do ronda przy Iglastej i Szkolnej.

  • Umowa został przedłużona ze względu na warunki atmosferyczne. Została do położenia ostatnia warstwa ścieralna jezdni, dokończenie oświetlenia ulicznego i wyprofilowanie rowów odwadniających wraz z wzmocnieniem – poinformowała Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach dodając, że termin zostanie dotrzymany a ruch puszczony, jak zakończą się prace przy budowie ronda.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.