Kościelna ruszy z odwilżą

flash Starachowice

Sprzyjające warunki pogodowe warunkują rozpoczęcie przebudowy ul. Kościelnej w Starachowicach.

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ulicy Kościelnej. Wykonawcą inwestycji, która rozpocznie się, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, będzie firma BUDROMOST Starachowice.

  • Podpisałem już umowę z wykonawcą, prace będą obejmowały przebudowę ul. Kościelnej, na odcinku od ul. Górnej do ul. Leśnej – informuje Marek Materek, prezydent miasta. –

Inwestycja obejmuje przebudowę łącznie 1220 mb. drogi, 2095 mb. obustronnego chodnika, wykonanie odwodnienia, przebudowę 6 przystanków. Koszt prac, które potrwają do 15 października, to blisko 3,4 mln zł.

Na czas inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących ulicą Kościelną, o wyznaczonych objazdach informować będzie mieszkańców Miejski Zakład Komunikacyjny.

Na realizację zadania gmina uzyskała dofinansowanie 50 proc. z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019”.

  • Ponieważ w budżecie gminy na rok bieżący zabezpieczyliśmy na to zadanie ponad 4 mln zł, dzięki dofinansowaniu mamy oszczędności, które zdecydowałem się przeznaczyć na budowę drogi będącej przedłużeniem ul. Słonecznej w stronę ul. Górnej. Tu mieliśmy wykonaną dokumentację techniczną, uzyskując zgodę na realizację inwestycji drogowej, przejęliśmy grunty prywatne i będziemy mogli również w tym roku tę drogę wykonać. Przetarg już został ogłoszony, czekamy na oferty.

 

1 Komentarz dla “Kościelna ruszy z odwilżą

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.