Korona dla Wojciechowskiego i Pytel

Starachowice

To było wyjątkowe święto dla miłośników królowej sportu, a przede wszystkim aktywnej formy wypoczynku. Odbywająca się po raz siódmy w Starachowicach lekkoatletyczna impreza pn. MANia Biegania dostarczyła wielu emocji. W kategorii mężczyzn, w rywalizacji na dystansie 8 km najlepszy okazał się reprezentant Witara Tarnobrzeg Michał Wojciechowski. Wśród kobiet, na najwyższym stopniu podium zameldowała się Maria Pytel (Szymanowski Triathlon Team). Jednym z patronów medialnych był TYGODNIK.

W tegorocznej edycji wystartowało ponad 260 zawodników i zawodniczek. Wśród nich, również pracownicy firmy MAN w Starachowicach, dla których organizatorzy – podobnie jak przed rokiem – przygotowali odrębną kategorię (do pokonania był dystans 4 km).

  • Bieg miał niezwykle silną obsadę. Faworytem był ubiegłoroczny triumfator, starachowiczanin Dawid Kubiec, który ostatecznie zakończył zmagania na trzecim stopniu podium – powiedział Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora imprezy. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli przedstawiciele pozostałych podmiotów i instytucji, które zaangażowane były w organizację MANii Biegania. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Wygrał Michał Wojciechowski, a drugi był Rafał Czarnecki.

W kategorii kobiet nie zabrakło znanych nazwiska. Wśród nich m.in. Wanda Panfil, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich (Seul 1988 oraz Barcelona 1992). Doświadczona zawodniczka była 5. w rywalizacji kobiet. Mająca za sobą triumfy w biegach maratońskich w Nowym Jorku, Tokio, Londynie czy Bostonie, uzyskała czas 33 minuty i 56 sekund. MANia Biegania to nie tylko rywalizacja seniorów. Spodziewanych emocji dostarczyły również zmagania dzieci na trzech dystansach: 200, 400 i 600 metrów. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez partnera biegu – zakład MAN.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.