Kierowco, miej się na baczności

Starachowice
Starachowiccy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-pomiarowe pn. „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.
– Mundurowi skontrolowali 85 kierujących pojazdami. Jak się okazało, aż 27 przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu – poinformowała asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych.

– Warto pamiętać, iż nadmierna prędkość wydłuża drogę hamowania, powoduje poważniejsze skutki wypadku, wzrost energii kinetycznej zderzenia, zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku, pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji – wylicza asp. Kalinowska.

W celu zminimalizowania liczby zdarzeń, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane.

R.R.