Kardiologia w szpitalu przepełniona

flash Gorące tematy Starachowice

Pełni obaw i niepokojów interweniowali w naszej redakcji pacjenci, którzy borykają się z problemami sercowymi. Swoje uwagi kierowali pod adresem Oddziału Kardiologicznego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Chodziło o jego funkcjonowanie, które ma pozostawiać do życzenia.

– Pacjenci dosłownie płaczą z bezradności. Ludzie leżą na korytarzach na łóżkach, bo sale są przepełnione. Personel nie daje rady z takim obłożeniem. Najprostsze zabiegi są przekładane, bo brakuje lekarzy do pracy i nie ma kto ich wykonywać – biją na alarm. – Chorym na serce nie wolno się denerwować, ale przecież nie da się w takiej sytuacji.

Głosy niepokoju uspokaja Katarzyna Arent, p.o. dyrektora PZOZ. Nie ukrywa, że okres jesienno-zimowy (wahania temperatur i ciśnienia) szczególnie sprzyja wzmożonej zachorowalności, przez co jest większe obłożenie na oddziale. Ale to nie jest żadna ekstremalna sytuacja.

– Podobnie, jak w ub. roku i latach poprzednich w tym okresie odnotowywaliśmy większą liczbę pacjentów. Zdarzało się i zdarza, że pacjenci leżą na korytarzach. Nie jest to na pewno komfortowa sytuacja zarówno dla pacjentów, ale też dla personelu. Życzyłabym sobie, by każdy szpital i oddział miał takie warunki, by podobne sytuacje nie miały miejsca. Jest duże obłożenie, ale staramy się zapewnić maksymalnie kompleksową opiekę, by nie narażać pacjentów na dodatkowy stres. Lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego decyduje o przyjęciu pacjenta na oddział czy zapisuje w kolejkę na przyszły termin.

Zdaniem pacjentów, cała sytuacja spowodowana jest zamknięciem oddziału w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca, które działały po sąsiedzku ze szpitalem.

Zdaniem p.o. dyrektor szpitala Oddział Kardiologiczny PZOZ został przygotowany na przyjęcie większej liczby pacjentów.

– Na ile było to możliwe dostosowaliśmy pracę oddziału do nowej sytuacji. Były wstrzymane urlopy, przyjęty został dodatkowy lekarz na dyżury, działa hemodynamika. Opieka nad pacjentami jest odpowiednio zabezpieczona – zapewnia K. Arent.

 

1 Komentarz dla “Kardiologia w szpitalu przepełniona

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.