Czekają na remont domu

Rozmaitośći Starachowice

Dzięki pieniądzom zebranym podczas tegorocznego balu charytatywnego w Hotelu Senator rodzina pani Izy ze Starachowic będzie mogła liczyć na sfinansowanie remontu domu, w którym mieszkają. Remont wykona Fundacja Fabryki Marzeń.

Pani Izabela i pan Tomek mieszkają w Starachowicach. Kobieta jest bezrobotna, mężczyzna natomiast pracuje jedynie dorywczo. Czwórka dzieci: Małgorzata (19 l.), Diana (13 l.), Maciek (9 l.) oraz Dominik (6,5 l.) cierpi na dolegliwości zdrowotne i potrzebuje stałej kontroli medycznej, a także zakupu leków. Na sfinansowanie wszystkiego rodziny po prostu nie stać.

Rodzina żyje w starym domu dziadków pani Izy. Stan mieszkania jest fatalny. Piec kaflowy w kuchni i bojler w łazience praktycznie nie działają. Aby wziąć kąpiel, domownicy muszą dolewać gorącą wodę z garnków. Dom, pomimo ocieplenia zewnętrznego, jest zagrzybiony, a poddasze nieocieplone. Jeden z pokoi zajmuje chora babcia pani Izy.

  • Byłam bardzo zaskoczona, że to właśnie nam zostanie zaoferowana pomoc – mówi pani Iza. – Zostaliśmy wybrani po tym jak pod koniec ub. roku dostaliśmy pomoc ze Szlachetnej Paczki – mówi.

Będzie remont domu, który wydaje się być konieczny. – W domu jest wilgoć, grzyb, a moje dzieci mają alergie, astmę. W takich warunkach nie da się żyć. Remont ma przede wszystkim na celu zlikwidowanie przede wszystkim wilgoci. Pewnie zacznie się dopiero wtedy gdy będzie ciepło. Musimy do tej pory znaleźć jakieś zastępcze lokum do mieszkania.

Pani Iza przyznaje, że jedną z pilniejszych potrzeb jest także zakup odkurzacza. – Dostaliśmy odkurzacz, ale odkurzyłam nim dwa razy i zepsuł się. Przydałby się inny – mówi.

Z zebranych pieniędzy sfinansowany zostanie również remont mieszkania rodziny, której w 2015 r. urodziły się trojaczki.

55 – tysięcy złotych. Blisko taka kwota została uzbierana na tegorocznym balu charytatywnym zorganizowanym w Hotelu Senator
Fundacja spełniająca marzenia

  • Ta przemiana to dla nas ogromne wyzwanie, ale wiemy że z pomocą takich partnerów jak Hotel Senator oraz prezydent Starachowic Marek Materek, jesteśmy wstanie dokonać wiele dobrego – pisze na swojej stronie Fundacja Fabryka Marzeń, w skład której wchodzi m.in. Fabryka Remontów, której celem jest zmiana komfortu życia poprzez remont łazienek, kuchni czy innego pomieszczenia. Mogłoby się wydawać, że są one czymś nie tylko niezbędnym, ale wręcz oczywistym. Niestety, dla wielu polskich rodzin łazienka lub wyposażona w najpotrzebniejsze sprzęty kuchnia jest „towarem luksusowym” – marzeniem trudnym do zrealizowania. Podobnie ciepła, bieżąca woda, sprawna kanalizacja i prysznic – z pozoru niewiele, ale to podstawa, bez której i tak trudny świat młodego człowieka staje się jeszcze trudniejszy…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.