Były MOPS do wyburzenia albo…

Starachowice

Czy znana jest data rozbiórki budynku po byłej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Pileckiego (daw. Krywki) w Starachowicach?

Wraca sprawa związana ze sprzedażą budynku wraz z działką przy ul. W. Pileckiego, daw. Krywki, w którym przez szereg lat mieścił się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy gmina próbowała sprzedać budynek, jednak bez skutku. Pojawiła się więc koncepcja związana z wyburzeniem budynku i zbyciem samej działki. Była też brana pod uwagę koncepcja związana ze stworzeniem w budynku mieszkań socjalnych, jednak jak się okazało budynek nie spełnia określonych norm na takie zagospodarowanie.

  • Dokumentacja rozbiórkowa budynku po byłym MOPS jest w fazie opracowywania – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Jednak zgodnie z decyzją prezydenta Marka Materka, w tym roku podjęta zostanie jeszcze jedna, ostatnia próba zbycia działki wraz z budynkiem. Jeśli nie przyniesie ona skutku, budynek zostanie rozebrany, a pusta działka zostanie wystawiona na sprzedaż – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.