Branżowa elita w naszych Odlewniach

Starachowice

Odlewnie Polskie S.A. jako współorganizator 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa gościły w Starachowicach delegatów w branży z całego świata.

W Krakowie odbywał się (23-27 września) 73. Światowy Kongres Odlewnictwa. Było to ogromne wydarzenie dla osób, firm, organizacji i redakcji związanych z przemysłem odlewniczym. Do Polski, która po raz ostatni była organizatorem Kongresu ćwierć wieku temu, przyjechało ok. 900 delegatów z 48 krajów świata. Swój udział w Kongresie, który odbywa się co dwa lata, zaznaczyły również Odlewnie Polskie S.A. w Starachowicach.

– Jesteśmy brązowym sponsorem tej imprezy, mieliśmy swój wkład finansowy w jej organizację, dlatego chcieliśmy pochwalić się jedną z najnowocześniejszych odlewni na świecie, bo do takich należą Odlewnie Polskie w Starachowicach. Wielu zagranicznych gości nie ma o tym pojęcia, chcemy im to naocznie pokazać – nie kryje satysfakcji Henryk Schmalenberg, prezes starachowickiego oddziału Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

– Głównym celem wizyty odlewników w Starachowicach jest zwiedzanie naszej spółki. Preludium do tego spotkania stanowiło zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki na Wielkim Piecu, by zapoznać naszych gości z historią odlewnictwa w regionie – mówił Jacek Wojtan, dyrektor Zarządu Odlewni Polskich S.A. – Mieliśmy okazję gościć odlewników z Włoch, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Indii.Światowy Kongres Odlewniczy, to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej. Stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, najnowszych osiągnięć i innowacji. W ramach przygotowanych wcześniej bloków tematycznych, odbyły się wystawy, w tym międzynarodowe targi branżowe w Kielcach oraz wystawa „Kreatywne Odlewnictwo” w ICE Kraków. W programie znalazły się też techniczne wycieczki, w czasie których delegaci byli zapoznawani z polskim przemysłem odlewniczym. Poznawali też najciekawsze turystyczne regiony Polski.

 

ewan

1 Komentarz dla “Branżowa elita w naszych Odlewniach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.