Będą zmiany na szpitalnych oddziałach! Zobacz jakie!

Starachowice Zdrowie i uroda

Od momentu przeniesienia oddziału ginekologicznego z IV na II piętro starachowickiego szpitala, pomieszczenia po nim stoją puste. Jakie zmiany w związku z tym szykują się na szpitalnych oddziałach.

Przypomnijmy, pod tragedii jaka rozegrała się pod koniec 2016 roku na oddziale patologii ciąży starachowickiego szpitala, kiedy kobieta musiała urodzić martwe dziecko na podłodze szpitalnej sali, zadecydowano, że Oddział Ginekologiczny, który wówczas znajdował się na IV piętrze szpitalnego budynku, musi zostać przeniesiony na II piętro, tam gdzie funkcjonują Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Salą Porodową i Oddział Patologii Ciąży. Gdy ginekologia znajdowała się na IV piętrze lekarze i cały personel byli rozdarci między II a IV piętrem.

Oddział przeniesiono na II piętro. Na IV piętrze natomiast zostały puste pomieszczenia. Czy dyrekcja szpitala ma pomysł na zagospodarowanie miejsca po ginekologii?

  • Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach uznaje za najbardziej zasadne rozszerzenie działalności Oddziału Kardiologicznego, zlokalizowanego na VI piętrze tzw. bloku łóżkowego – odpowiada Małgorzata Kałuża, specjalista ds. komunikacji i rozwoju w starachowickim PZOZ. – Powyższe działania wiążą się z koniecznością przeniesienia Oddziału Medycyny Paliatywnej z VI na IV piętro, w miejsce zajmowane dawniej przez część ginekologiczną Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową. Wówczas powiększony Oddział Kardiologiczny byłby zlokalizowany na jednym poziomie. Powyższe działania wiążą się z koniecznością zakupu specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej i uzależnione jest od pozyskania dodatkowej kadry medycznej. Działania w tym zakresie zostały podjęte – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.