5 mln zł kredytu na koniec kadencji

Starachowice

Ostatnia sesja w mijającej kadencji Rady Powiatu i uchwała o zaciągnięciu kredytu? Czemu radni powiatu starachowickiego jeszcze na koniec swojej pracy postanowili pożyczyć pieniądze?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach radni mijającej kadencji podjęli jednomyślną uchwałę o zaciągnięciu przez powiat kredytu w wysokości ponad 5 milionów złotych. Na co potrzebne są te pieniądze? Czemu radni zgodzili się na pożyczkę?

  • Radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie kredytu w wysokości 5.350.000 zł, ponieważ zdjęte zostały obligacje, które powiat miał wyemitować na kwotę 6.300.000 zł. Uchwała o obligacjach była podjęta już jakiś czas temu – mówi Ewa Bzinkowska, skarbnik powiatu. – Zrezygnowano z emisji obligacji. Pieniądze jednak, które są potrzebne przede wszystkim na inwestycje, trzeba było skądś wziąć. Dlatego zapadła decyzja o zaciągnięciu kredytu. Bardzo dużo pieniędzy pochłonęła nam oświata – argumentuje skarbnik i dodaje, że w ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie banku, który udzieli powiatowi kredytu.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.