4-latek w Katowicach pochodzi od nas

filmy Starachowice

Siła mediów i portalu społecznościowego jest ogromna. Po tym jak ukazał się komunikat policji, która poszukuje rodziców dziecka, katowicka policja potwierdziła tożsamość 4-letniego chłopca. Pochodzi on z gminy Wąchock.
W sobotę rano katowicka policja otrzymała zgłoszenie, że na klatce schodowej bloku w Katowicach przebywa 3-4-letni chłopiec. Ponieważ kontakt z dzieckiem był utrudniony, dziecko nie mówiło, kobieta zaalarmowała policję.

– Mimo podjętych starań nie było możliwości porozumienia się z chłopcem dlaczego i jak znalazł się sam na klatce schodowej – informuje Paweł Warchoł z Komendy Miejskiej w Katowicach. – Dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej na terenie Katowic a my podjęliśmy działania zmierzające do ustalenia jego tożsamości. Początkowo rozesłaliśmy komunikaty do sąsiednich jednostek czy nikt nie poszukuje dziecka w tym wieku. Potem komunikat został przesłany do jednostek w całym kraju oraz mediów, by pomogły nam w poszukiwaniu rodziców chłopca. Otrzymaliśmy mnóstwo informacji, wszystkie musieliśmy sprawdzić. W końcu udało się ustalić i potwierdzić, że 4-latek podchodzi z gminy Wąchock – mówi P. Warchoł.
Policja dotarła do matki chłopca w poniedziałek, 2 kwietnia.
– 27-latka była trzeźwa. Jest przesłuchiwana. Ustalamy jak to się stało ze dziecko zostało bez opieki – dodaje funkcjonariusz.
Chłopiec nadal przebywa w placówce opiekuńczej.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.