Wielkie emocje na początku lipca. Raj dla amatorów górskiego ścigania

flash Gorące tematy Sport

To będą niesamowite trzy dni w Górach Świętokrzyskich. Od 6 do 8 lipca w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach odbędzie się pierwsza, a zatem historyczna Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB. W ciągu trzech dni zostaną rozegrane trzy etapy. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

  • Zapraszam do Wąchocka wszystkich amatorów jazdy na rowerach górskich – mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. – Nasza etapówka będzie szczególna, bo ma również charakter rodzinny. W odróżnieniu od innych imprez tego typu do rywalizacji zapraszamy także młodzież i dzieci w wieku już od 7 lat – dodał.

Korona Świętokrzyska rozpocznie się w piątek, 6 lipca w Wąchocku jazdą indywidualną na czas. Pierwszy etap odbędzie się na trasie Wąchock–Wykus. Dzień później, w sobotę (7 lipca) uczestników rywalizacji czeka maraton ze startem i metą w Wąchocku, a zwieńczeniem trzydniowej etapówki będzie wyścig w niedzielę (8 lipca), ze startem i metą w Sitkówce-Nowinach.

Trasy w Wąchocku są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków. Wielokrotnie odbywała się na nich rywalizacja w LOTTO Poland Bike Marathon. To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbędzie się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem malowniczych i pełnych uroku, idealnych na wakacyjny weekend.

  • Korona Świętokrzyska w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach zostanie rozegrana w wielu kategoriach wiekowych. Na dystansie fan będą rywalizować chłopcy i dziewczęta z roczników 2004-2011. Starsi będą mieli do wyboru dystanse max i mini. Klasyfikacja generalna obejmie też najlepsze drużyny, rodziny oraz pary męskie i mieszane. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe upominki – zapowiada G. Wajs.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.