Trzy ciosy Juventy. Mateusz Tumulec postawił kropkę nad i

flash Sport

Triumf Juventy w stolicy województwa świętokrzyskiego. W rozegranym w sobotnie przedpołudnie, spotkaniu 5. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17, ekipa prowadzona przez Mariusza Wójcika, a także Piotra Dejworka pokonała KKP Koronę Kielce 3:1. Debiutanckie trafienie w barwach klubu z miasta nad Kamienną, zanotował pozyskany w zimowym okienku transferowym Mateusz Tumulec. W najbliższy wtorek, 10 kwietnia (początek o godz. 16) starachowiczanie zagrają po raz pierwszy tej wiosny u siebie, a rywalem Karpaty Krosno.

Bramka Mateusza Tumulca to jeden z ważniejszych momentów meczu. Przyjezdni prowadzili różnicą jednego gola, a Korona w końcówce starała się doprowadzić do wyrównania.

– Warunki gry dyktował wiatr. W pierwszej połowie rywal grał z wiatrem. Po zmianie stron role odwróciły się – powiedział Piotr Dejworek, jeden z dwójki szkoleniowców Juventy. – Korona przed przerwą nie zagroziła nam. Zadanie z naszej strony było o tyle trudniejsze, że w takich warunkach, trudno było o skonstruowanie skutecznej akcji ofensywnej. Na szczęście jedna z kontr zakończyła się bramką – dodał. Piłkę podawał Kacper Zapała, a Klaudiusz Marzec wywierając presję na obrońcy kieleckiej ekipy, doprowadził do sytuacji, w której miejscowi sami wpakowali futbolówkę do siatki.

• Do przerwy gra nie układała się po naszej myśli. Po przerwie, spotkanie miało zupełnie inny przebieg. W 51. minucie wpisaliśmy się na listę strzelców, dzięki czemu przybliżyliśmy się do wygranej. Bramka na 2:0 uspokoiła mecz. Świetnie zachował się w tej sytuacji Jakub Gurski, który zapisał asystę przy trafieniu. Kontrolowaliśmy mecz, kreując kolejne akcje. Bliski szczęścia był Krystian Bracik. Szkoda również niewykorzystanych dwóch, rzutów wolnych – relacjonował trener Dejworek.

W przedostatniej minucie, kielczanie wykorzystali błąd gości. – Bramkarz Dawid Pocheć po podaniu od zawodnika Juventy złapał piłkę w rękawice, a sędzia podyktował rzut wolny. Straciliśmy gola. W doliczonym czasie, Tumulec w polu karnym zachował się najprzytomniej – zaznaczył szkoleniowiec. Trzy punkty pojechały do Starachowic. – Ze szkoleniowego punktu widzenia istotna jest oczywiście gra, ale liczą się punkty, które były w naszym zasięgu. Nie możemy się już doczekać pierwszego meczu, przed własną publicznością – podkreślił trener Dejworek.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. płd.-wsch.
5. kolejka (7 kwietnia)
KKP KORONA KIELCE – JUVENTA STARACHOWICE 1:3 (0:1)
0:1 samobójcza (15), 0:2 Klaudiusz Marzec (51), 1:3 Mateusz Tumulec (80+1)
JUVENTA: Pocheć – Mańturz (72. Błażejewski), Bracik, Błaszczyk, Śmigielski, Nowakowski (60. Kumański), Gach (74. Moskwa), Kalisz, Gurski, Zapała (70. Gajewski), Marzec Ż (60. Tumulec). Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.
POZOSTAŁE SPOTKANIA: Motor Lublin – Cracovia 0:1, Karpaty Krosno – Stal Mielec, Korona Kielce S.A. – Resovia Rzeszów.