Szaman Dymanowski zaczarował bramkę. Ekipa Marcina Wróbla zatrzymała lidera [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

Miłą niespodziankę sprawiła swoim sympatykom Kamienna Brody (IV liga świętokrzyska). W meczu z liderem rozgrywek, ekipa Marcina Wróbla, podzieliła się punktami z MKS-em Zdrój Busko. Po raz kolejny w tym sezonie kapitalnie między słupkami spisał się doświadczony golkiper Tomasz Dymanowski.

Były bramkarz m.in. ostrowieckiego KSZO, a także Łysicy Bodzentyn i tym razem nie dał się zaskoczyć. Przez cały mecz blok defensywny Kamiennej, funkcjonował na tyle skutecznie, iż goście nie potrafili znaleźć sposobu na to, by zaskoczyć swojego rywala. Drużyna Marcina Wróbla, zarówno w pierwszej odsłonie, jak i po przerwie nastawiona była głównie na grę z kontrataku. Trafienie na wagę trzech punktów miał zapewnić ktoś z czwórki: Kamil Dziadowicz, Dawid Soboń, Bartłomiej Tymoszuk, a także Piotr Jedlikowski. Najbliżej szczęścia był pierwszy w wymienionych zawodników.
Zespół z Brodów, słabiej poradził sobie za to w środkowej strefie boiska, którą podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zdominowali. Większość akcji ofensywnych lidera IV ligi brała się właśnie z tego sektora. Kamienna postawiła na ambicję i zaangażowanie. – Mimo ubytków kadrowych, szanujemy punkt, jaki udało się wywalczyć – przyznał szkoleniowiec miejscowych Marcin Wróbel, który tym razem nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Artura Kidonia.
Nadal kontuzjowany jest Grzegorz Zięba, stąd posiłki z OKS-u Opatów. Kilka dni temu do drużyny dołączył Radosław Ćwik, który w niedzielnym starciu pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry. Zmiana podyktowana była jednak zyskaniem na czasie. Mimo, iż arbiter do regulaminach 90 doliczył, kolejnych siedem minut, gospodarze nie dali wydrzeć sobie cennego remisu. Zwłaszcza w kontekście walki o pozostanie w rozgrywkach.

IV liga świętokrzyska
27. kolejka (6 maja)
KAMIENNA BRODY – MKS ZDRÓJ BUSKO 0:0
Sędziował: Krzysztof Piekarski (Kielce). Widzów: 150.
KAMIENNA: Dymanowski – Praga, Świątek, Wróbel, Gajewski, Jedlikowski, Maciejczak, Dziewięcki (71. Sado), Tymoszuk (61. Kardas), Dziadowicz Ż (90. Ćwik), Soboń (55. Nowak). Trener: Marcin Wróbel.
ZDRÓJ BUSKO: Majcherczyk – Radwański, Sztuk, Sinkiewicz, Dziubek (67. Czupryński), Florczyk (52. Zaręba), Rogoziński, Piotrowski, Ciepliński (52. Pietras), Kowalski, Zawadzki. Trener: Ireneusz Pietrzykowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.