Starachowiczanie lepsi od BKS-u. Wygrana jak papierek lakmusowy

flash Gorące tematy Sport

To spotkanie miało dać odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań przed rozpoczęciem ligowych zmagań: w jakiej dyspozycji jest zespół prowadzony przez Piotra Dejworka oraz Mariusza Wójcika. Juventa Starachowice, która 18 sierpnia rozpocznie walkę o punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, we wtorek pokonała 2:1 BKS Lublin.

• Nasza przewaga fizyczna była widoczna zwłaszcza w drugiej połowie. Graliśmy na sztucznej murawie, w trudnych warunkach, przy wysokiej temperaturze, ale daliśmy radę i wytrzymaliśmy – powiedział Piotr Dejworek, trener starachowickiego teamu. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Milcarz i Norbert Korczak. – Naszą siłą będzie wyrównana kadra. Pomimo straty gola, dalej graliśmy swoją piłkę. Do przerwy mecz był wyrównany pod względem stworzonych sytuacji podbramkowych. Słabiej zagraliśmy w defensywie. Sami sprokurowaliśmy sytuacje dla rywala – dodał.

We wtorkowym sparingu, świetnie spisali się obaj bramkarze Juventy. – Dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę, akcji ofensywnych w naszym wykonaniu było sporo. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało coraz mniej czasu. W najbliższych dniach musimy popracować nad dokładniejszym wyprowadzeniem piłki. Przygotowania nie poszły na marne. Widać lepsze zgranie drużyny – zaznaczył szkoleniowiec Juventy.