Starachowice siatkarską stolicą regionu. I ogólnopolski turniej Cerrad Cup już się rozpoczął [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

W miejskiej hali sportowej przy Alei Jana Pawła II w Starachowicach rozpoczęła się pierwsza w historii edycja ogólnopolskiego turnieju piłki siatkowej mężczyzn Cerrad Cup. W zawodach, które zakończą się w sobotnie (12 stycznia) popołudnie bierze udział 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. – Zapraszamy wszystkich kibiców do hali – mówi Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jeden z głównych organizatorów zawodów.

W grupie A o jak najlepsze miejsce walczą: Cerrad SMS Starachowice, GKS Volley Pawłów, Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin, Karbet Jastrząb, a także Sparta Grodzisk Mazowiecki. W meczu otwierającym rywalizację, w tej grupie gospodarze pokonali ekipę z Pawłowa 2:0. W grupie B o zwycięstwo rywalizują natomiast: SMS Absolwenci Starachowice, radomski Olimp, Jaguar Wolanów, Emeryk SK Nowa Słupia oraz AZS UJK Kielce.

– Większość z drużyn, która zgłosiła się do udziału w naszym turnieju, to ekipy znane z ligowych parkietów – zaznaczył dyrektor starachowickiego MOSiR-u Krystian Sadza, który wraz z gospodarzem miasta Markiem Materkiem oraz kierownikiem miejskiej hali sportowej Rafałem Dobrowolskim otworzyli sobotni turniej. Zgodnie z jego regulaminem dwa najlepsze teamy z grupy A i B zmierzą się w meczach półfinałowych. Ich triumfatorzy spotkają się w finale, a pokonani zagrają w spotkaniu o 3. miejsce.

Zakończenie siatkarskiego eventu, którego organizatorami są firma Cerrad, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i gmina Starachowice przewidziano na godz. 16.

Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Zespoły z powiatu starachowickiego występują w składach

CERRAD SMS STARACHOWICE: Daniel Rapcia, Artur Dudek, Rafał Erbel, Maciej Kosowski, Szymon Wojtas, Karol Strabanik, Krystian Wrzesień, Bartosz Kosowski, Hubert Kuźdub, Karol Wróblewski. Trener: Daniel Rapcia.

SMS ABSOLWENCI STARACHOWICE: Dawid Niewczas, Karol Raczyński, Ernest Stachuczy, Bartosz Zieliński, Arkadiusz Siwiec, Wiktor Kalista, Jakub Szwed, Rafał Lipiec, Michał Pietras, Karol Kosterski. Trener: Maciej Kosowski.

GKS VOLLEY PAWŁÓW: Szczepan Szelągiewicz, Kamil Sitek, Patryk Matysek, Kamil Orczyk, Krystian Szelągiewicz, Mateusz Kiełek, Bartosz Lasek, Damian Zabawski. Trener: Norbert Strabanik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.