Sportowa niespodzianka dla najmłodszych. Gminna Olimpiada po raz pierwszy w historii

flash Gorące tematy Sport

Bieg przedszkolaków, sztafeta z piłeczkami na łyżkach, przejście w rytm muzyki pod tyczką, rzut woreczkiem do hula–hop, skok w dal, a także przeciąganie liny – na te i wiele innych atrakcji, mogą liczyć najmłodsze pociechy z terenu gminy Brody. W najbliższą środę, 13 czerwca na boisku szkolnym w Krynkach, odbędzie się I Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9.30.

  • Do Olimpiady każda placówka typuje 6 dzieci (do jednej konkurencji) oraz opiekuna grupy, który pomaga w prawidłowym przebiegu konkurencji. Konkurencje nie są punktowane, liczy się tylko dobra zabawa – podkreśla nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Artur Góra, jeden z pomysłodawców i organizatorów imprezy.

Uczestnicy Olimpiady będą mogli m.in.: pomalować twarz w fantazyjne wzory, wspólnie potańczyć na hali sportowej, wziąć udział w dodatkowych konkursach oraz zabawach z nagrodami, a także obejrzeć nowoczesny wóz strażacki oraz spotkać się ze strażakami. Patronat nad eventem objęła wójt gminy Brody Marzena Bernat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.