Samorządowy turniej przeszedł do historii. W tie breaku emocje sięgnęły zenitu

flash Gorące tematy Sport

Trzeci set, rozegrany do 15 punktów niezbędny był do tego, by wyłonić najlepszą drużynę I samorządowego turnieju piłki siatkowej. Stawką sportowego eventu, który rozegrany został w pierwszą sobotę stycznia był puchar wójta gminy Pawłów Marka Wojtasa. W finale naprzeciw siebie stanęły ekipy ze Starachowic oraz gminy Mirzec.

  • Siatkarskie turnieje organizowane na terenie gminy Pawłów stały się już naszą tradycją i wpisały w kalendarz sportowych imprez – powiedział Czesław Rybka, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie, głównego organizatora imprezy. Gospodarze w gronie których znalazło się również stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, zaprosili do udziału nie tylko przedstawicieli lokalnych samorządów. W turnieju apetyt na wygraną miały również pozostałe ekipy. Wśród nich m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, a Harcerska Służba Porządku Publicznego na czele ze swoim kapitanem Konradem Rączką.

W grupie II o tym kto zajmie 1. miejsce i awansuje do finału zadecydowało starcie pomiędzy reprezentacją gminy Pawłów, którą utworzyli m.in. pracownicy Urzędu Gminy w Pawłowie, a reprezentacją gminy Mirzec. Drugi z wymienionych teamów miał więcej powodów do radości i to on zagrał w meczu, którego stawką było trofeum wójta Marka Wojtasa. Zespół z Mirca miał sporo czasu na to, by przygotować się do ostatniego turniejowego starcia. Rywalem okazali się przedstawiciele gminy Starachowice. Finał nie był jednostronnym widowiskiem i trzymał kibiców w napięciu do ostatniej piłki. Udanie rozpoczęli go goście z Mirca, którzy wygrali w pierwszym secie 26:24.

Brylował w nim zwłaszcza Tomasz Staszałek, jeden z najmłodszych uczestników zmagań pod siatką, który na co dzień gra i trenuje w drużynie RCS Czarnych Radom. W klubie z Mazowsza występuje najczęściej na pozycji libero. W sobotę mógł wykazać się nie tylko świetną grą w defensywie, ale również jako zakownik atakujący. To do niego kierowana była większość piłek w decydujących i najbardziej newralgicznych momentach. Staszałek rzadko kiedy mylił się w ataku, dokładając do tego mocną i trudną zagrywkę. Drużyna z Mirca z parkietu zeszła jednak pokonana. O triumfie starachowiczan, w szeregach których znakomicie radził sobie Paweł Płatek, zadecydowały dwie ostatnie partie.

Najlepsze ekipy otrzymały okazałe puchary, które wręczali wójt Marek Wojtas, sekretarz Krzysztof Charemski i Maciej Bidziński, reprezentujący GOKSiR. Siatkarskie show skradły jednak dziewczęta z grupy tanecznej The Barbies ze Szkoły Podstawowej w Szerzawach, które zaprezentowały kibicom pokazy artystyczne. Za swój występ od publiczności otrzymały solidną porcję gorących braw. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego chłopca, Antosia Plewińskiego. – To świetna inicjatywa, którą będziemy nadal promować. Wyniki meczów schodzą na dalszy plan, zawsze kiedy potrzebna jest pomoc dla dzieci, potrzebujących naszego wsparcia – podkreślił Cz. Rybka.

I samorządowy turniej siatkówki o puchar wójta Marka Wojtasa (5 stycznia, Pawłów)
FAZA FINAŁOWA. MECZ O 3. MIEJSCE: KP PSP Starachowice – Gmina Pawłów (Urząd Gminy) 2:0 (25:19, 25:22). FINAŁ: Gmina Starachowice – Gmina Mirzec 2:1 (24:26, 25:13, 15:13).
Sędziowali: Tomasz Słupski, Tomasz Staszałek, Norbert Strabanik oraz Mateusz Derlatka, Patryk Jankowicz, Daniel Latała, Krzysztof Dolega.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Gmina Starachowice, 2. Gmina Mirzec, 3. KP PSP Starachowice, 4. Gmina Pawłów (UG), 5-8. KPP Starachowice, Harcerska Służba Porządku Publicznego, Niewidzialni Wąchock, Gmina Pawłów (radni i sołtysi)
SKŁADY
GMINA STARACHOWICE: Paweł Płatek, Sławomir Czaja, Tomasz Wójtowicz, Jarosław Nowak, Małgorzata Wolańska Jędrzejewska, Bartosz Kosowski, Piotr Borowiec, Krzysztof Mikos.
GMINA MIRZEC: Paweł Staszałek, Przemysław Strabanik, Łukasz Zaręba, Tomasz Staszałek, Sławomir Płaneta, Michał Makowski, Małgorzata Spadło.
KP PSP STARACHOWICE: Sergiusz Ziewiec, Radosław Pocheć, Karol Nowak, Daniel Lipczyński, Adrian Ziewiec, Piotr Kosiela, Ilona Świrta, Michał Głowacki.
GMINA PAWŁÓW (UG): Michał Głowacki, Piotr Maj, Krzysztof Charemski, Mateusz Gulba, Izabela Wrona, Jerzy Kaczor, Bartosz Miśkiewicz, Maciej Imiołek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.