Dla biało-czerwonych gardeł nie szczędzili

Sport

Kadra Marcina Dorny oblała ostatni sprawdzian przed Euro U-21. Biało-czerwoni ulegli 1:2 czeskiej młodzieżówce. Jedynego gola dla Polaków zdobył Jarosław Niezgoda. Poniedziałkową potyczkę z trybun kieleckiego stadionu obserwowali młodzi futboliści Juventy Starachowice. Czy któryś z nich wkrótce pójdzie śladami Bartosza Kapustki lub Mariusza Stępińskiego, którzy podczas czerwcowego turnieju mają odgrywać znaczące role?

Przeciwko naszym południowym sąsiadom, trener Dorna zdecydował się na ofensywne ustawienie. Z przodu mieli brylować Mariusz Stępiński i coraz śmielej radzący sobie w Zagłębiu Lubin Adam Buska. Dwóch ogranych w polskiej lidze piłkarzy wspierać w założeniach powinni Bartosz Kapustka, a także Patryk Lipski. Na kolana jednak nie powalili. Dla Kapustki mistrzowski turniej na polskich boiskach będzie zapewne wielką szansą przede wszystkim na grę w pełnym wymiarze czasowym. Trudno oczekiwać, by jego sytuacja w drużynie mistrza Anglii zmieniła się diametralnie z dnia na dzień, a wychowanek Tarnovii nagle wskoczył do podstawowej 11. Były gracz Cracovii, w czerwcu 2016 r. zachwycił swoją przebojowością, nieszablonowymi zagraniami i luzem w grze. Na Euro U-21 oczekiwania będą nie mniejsze. Polacy, jako gospodarze turnieju, obok Niemców czy Hiszpanów już dziś wymieniani są w gronie zespołów walczących o główne trofeum.

Spotkanie biało-czerwonych i wyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego był miłą niespodzianką, jaką przygotował dla swoich wychowanków starachowicki klub. Kadrę, wspierali głośnym i kulturalnym dopingiem podopieczni trenerów Zdzisława Spadło (drużyna rocznika 2002), Szymona Sionka (rocznik 2009), a także Sławomira Oleksaka (rocznik 2008).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.