Tomasz Adamus Mistrzem Polski

flash Sport

Sierż. sztab. Tomasz Adamus z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zdobył tytuł Mistrza Polski w Formule Kick-Light podczas IV Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-Boxingu, które odbyły się w Sanoku. Starachowicką komendę reprezentował również st. sierż. Grzegorz Kwiecień i st. sierż. Konrad Kawalec.

Starachowiccy policjanci zdobyli złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal, reprezentując województwo świętokrzyskie.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-Boxingu odbyły się po raz czwarty 10-12 czerwca w Sanoku. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z całej Polski reprezentując służby: policji, straży miejskiej, wojska polskiego, straży pożarnej, służby więziennej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej. Garnizon Świętokrzyski reprezentowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: sierż. szt. Tomasz Adamus, st. sierż. Grzegorz Kwiecień i st. sierż. Konrad Kawalec. Dla dwóch pierwszych był to już kolejny start w zawodach, natomiast st. sierż. Konrad Kawalec walczył na ringu po raz pierwszy. Starachowiccy zawodnicy walczyli w trzech formułach: Pointfighting, Kick-light i K1 Rules.

31-letni sierż. szt. Tomasz Adamus w formule K-1 doszedł do finału i po zaciętej walce przegrał jednym punktem, zdobywając srebrny medal. Dużym sukcesem okazała się być dla niego walka stoczona w drugiej formule – Kick-light, gdzie w finale zakończył walkę przed czasem, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

– Nie był to mój pierwszy sukces – mówi zdobywca złotego i srebrnego medalu. – Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych jest to mój siódmy medal. Do tej pory zdobyłem złoto, dwa srebra i cztery brązowe medale w tej imprezie.

Sierżant Adamus trenowaniem kick-boxingu zajmuje się od 16 lat. – Zaczynałem w 2000 r. w klubie Dragon Starachowice. Dla klubu zdobyłem pierwszy w jego historii złoty medal Mistrzostw Polski w 2005 r. i zostałem pierwszym Mistrzem Polski. Łącznie zgromadziłem piętnaście medali z mistrzostw: trzy złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych – opowiada o swoich dotychczasowych sukcesach.

T. Adamus w policji pracuje od ośmiu lat. Posiada uprawnienia państwowego instruktora samoobrony. W pracy jest natomiast instruktorem taktyki i technik interwencji, a także ratownikiem kwalifikowanym pierwszej pomocy. –  Zawody i sukces, który osiągnąłem były moimi ostatnimi. Stawiam na rodzinę – mówi.

W zawodach startował także st. sierż. Grzegorz Kwiecień, który w półfinale w formule K-1 przegrał na punkty i zdobył brązowy medal. W formule Point-fighting policjant doszedł do finału, zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

St. sierż. Konrad Kawalec rywalizował w dwóch formułach: Kick-light i K-1. Niestety w obydwu przegrał walki, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, goszcząc aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz Mistrzostw Świata w Kick-boxingu. Nasi policjanci zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal, co jest dużym sukcesem i zwieńczeniem ciężkich treningów. Osiągnięcie to jest tym większe, że przyszło im walczyć z najlepszymi i utytułowanymi zawodnikami. Wszyscy zapowiadają, że w przyszłym roku również będą startować w tych zawodach, aby po raz kolejny zdobyć medale dla komendy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.