Kalista zgasił emocje

Sport

– Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kilka tygodni temu, 26 punktów jakie mamy obecnie wziąłbym w ciemno. Po meczu z Unią, brak takiej ilości oczek z pewnością byłby niedosytem – powiedział szkoleniowiec Łysicy Piotr Dejworek. Ekipa z Bodzentyna z kolejki na kolejkę rozpędza się. Dwa dni temu okazała się lepsza do Unii Tarnów. Trzy punkty po stronie gospodarzy to spora zasługa Tomasza Dymanowskiego, który obronił 11, wykonywaną przez Łukasza Popielę.

Emocje skończyły się, w momencie, kiedy Mirosław Kalista jako trzeci wpisał się na listę strzelców. – Nie było to spektakularne widowisko. Nie graliśmy też finezyjnie, tworząc wielu akcji pod bramką przeciwnika. Szkoda gola, którego straciliśmy w dość prosty sposób – stwierdził trener Dejworek. – Ze spotkania na spotkanie świetnie między słupkami spisuje się Tomek Dymanowski, który tak naprawdę uratował nam 2 punkty. Unia po strzeleniu gola wyrównującego, nadawałaby ton boiskowym wydarzeniom. Widać było większą chęć i determinację do osiągnięcia takiego wyniku. Po bramce na 3:1, ekipie przyjezdnej skończyły się baterie. Wyszliśmy z wielkiej opresji i odepchnęliśmy przeciwnika od siebie – opisywał obrazowo Dejworek.

– Cieszy to, że zwycięstwa nakręcają drużynę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. Trzy najbliższe, będą niezwykle trudne. Gramy jednak bez presji. Musimy jednak cały czas patrzeć na to, jaka czeka nas przyszłość. Chciałbym aby znalazły się pieniądze na solidną, trzecią ligę, która powstanie za rok – zakończył opiekun Łysicy.

III liga małopolsko-świętokrzyska
14. kolejka (31 października)
ŁYSICA BODZENTYN – UNIA TARNÓW 3:1 (2:0)
1:0 Łukasz Szymoniak (16), 2:0 Szymon Michta (18), 2:1 Łukasz Szymoniak (53)-samobójcza, 3:1 Mirosław Kalista (86)
ŁYSICA: Dymanowski – Płusa Ż, Kardas, Szymoniak, Kupczyk, P. Dulęba (77. Ryba), Mularczyk (57. Maniara), Chrzanowski, Michta Ż (82. Kucała), M. Kalista, Anduła (90. Koprowski). Trener: Piotr Dejworek.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.