W kolejnych walkach odpalę turbo

flash Sport

TYGODNIK: Jaki był plan na pojedynek w debiucie dla organizacji?

D. KASPERSKI, WYCHOWANEK DRAGONA STARACHOWICE: – Nakreślony przed rozpoczęciem konfrontacji ze sztabem szkoleniowym, plan był jasny. Od początku miałem mocno wejść w walkę, by dominować w ringu i przede wszystkim zaskoczyć rywala. Mieliśmy świadomość tego jak trudny i doświadczony to zawodnik. Szedł do przodu, nie zatrzymywał się. Musiałem przeciwstawić swoje warunki. Tak zrobiłem. Uważnie słuchałem uwag z narożnika. Game plan okazał się skuteczny. W pierwszych sekundach Marokańczyk był liczony, później starałem się dominować.

Po mocnym high kicku i lewym prostym w twoim wykonaniu, wydawało się, że pojedynek zakończy się przed czasem…

– To miał być początek końca. Nacierałem coraz mocniej, w ciosy wkładałem coraz więcej siły i napięcia. Kiedy obejrzałem walkę na wideo przyznam, że w tej sytuacji być może lepszym rozwiązaniem byłaby chłodna kalkulacja. Spokojnie mogłem rozplanować siły. Doprowadziłem do liczenia przeciwnika. Później siły uciekły, a pojedynek rozpoczął się na dobre. W 2. rundzie Marokańczyk wstał z kolan. Odgryzał się. Przed galą w Warszawie, wielokrotnie wspominałem, że El Bakouri na zawodowych ringach stoczył wiele walk. Pod tym względem jest bardziej doświadczony ode mnie. Trenuje w znanym holenderskim gymie, z dobrymi sparingpartnerami. Był zaadaptowany w sytuacjach kryzysowych, wiedział jak się zachować, potrafił się odnaleźć. Pokazał twardy charakter. W 2. odsłonie szedł w moim kierunku.

Twój pojedynek był świetna reklamą polsko-holenderskiej szkoły kickboxingu.

– To piękno sportu. W kickboxingu nie brakuje elementów zaskoczenia. Kibice mają frajdę, kiedy oglądają takie starcia.

To najtrudniejsza walka w tym roku?

– Mam skalę porównania i wiem z przeciwnikami jakiej klasy przyszyło mi się mierzyć podczas zawodów The World Games. W czerwcu walczyłem w Monte Carlo. Stawką był tytuł zawodowego mistrza świata, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, jak wysoko została zawieszona poprzeczka. Rywal z którym przyszło mi się mierzyć w Monaco, walczył na wstecznym biegu. Był nastawiony defensywnie, nie wchodził w wymianę ciosów. Zawodnik z Afryki był nastawiony bardziej ofensywnie.

Pierwsza walka dla Golden Glory Team Holzken i wygrana. Czekajcie na kolejne walki, to będzie ogień! Pas mistrzowski już na niego czeka – zapewnił 7-krotny mistrz świata, w tym 5-krotny mistrz Glory Nieky Holzken. Przed walą DSF legenda światowego kickboxingu mówiła, że w ringowej wojnie kibice zobaczą Dawida Kasperskiego o 20 proc. lepszego, niż w ostatnich miesiącach. Tak było?

– W niektórych elementach rzeczywiście się poprawiłem. Kilka elementów, które wcześniej nie działały, teraz zaskoczyły. W klubie w Holandii, trenuję dopiero od kilku tygodni. Adaptuję się do nowej szkoły kickboxingu, innych metod treningowych. Pierwsze efekty były widoczne. Nieky to mój promotor, który jest mega popularny z racji międzynarodowych sukcesów. W Warszawie wzbudził wielkie zainteresowanie. Z trenerem przelecieli do Polski w dniu gali.

Po wyjeździe do Holandii, prawą ręką jest Krzysztof Smagieł, starachowiczanin, który pomagał w twojej aklimatyzacji i zaadaptowaniu się w nowym otoczeniu. W Warszawie był w twoim narożniku.

– W Holandii mieszka od 5 lat. M.in. dzięki niemu, udaje mi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nasze drogi zeszły się. Krzysiek jest niejako pośrednikiem między mną a stroną holenderską. Mój trener z Golden Glory Team Holzken mówi głównie po holendersku, a Krzysiek pełni role tłumacza. Jak przebiegała aklimatyzacja? Potrzebowałem kilkunastu dni do tego, by dostosować się do tamtejszych warunków. Co prawda to kraj europejski, ale z inną kulturą i zwyczajami. Do dziś poznaję nowe warunki. Krzysiek do mój anioł stróż. Od początku pobytu służył wielką pomocą, m.in. w załatwieniu mieszkania, etc. Wszystkie pytania kieruję do niego. W wielu, podstawowych, życiowych sprawach pomógł mi. W ciągu tygodnia, wsiada w samochód, pokonuje 45 km i gości w klubie, gdzie trenuję. Po holendersku mówi świetnie.

Kolejna gala DSF Kickboxing Challenge 12, z twoim udziałem odbędzie się 9 grudnia, w warszawskiej restauracji Champions Sports Bar. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane.

– Zanim to nastąpi, wcześniej, bo pod koniec listopada wezmę udział w prestiżowym turnieju. Machina dopiero rusza. Przeciwnika z jakim mam walczyć w stolicy jeszcze nie ma, ale to tylko kwestia czasu. W tym momencie skupiam się na kolejnym celu.

To, że po zdobyciu złotego medalu The World Games, podpisałeś kontrakt z organizacją DSF Kickboxing Challange okazało się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze efekty, m.in. marketingowe, widać gołym okiem. W mediach zarówno tych branżowych, jak i społecznościowych nazwisko Kasperski pojawia się często.

– Takie było zamierzenie. Warszawska gala była transmitowana na żywo przez stację Canal+ Sport i nSport. Federacja rozwija się dynamicznie, ma znakomite kontakty w świecie sportów walki. To przekłada się na większą popularność. DSF to przede wszystkim grono pasjonatów, nastawionych na współpracę z młodymi sportowcami. Organizacja dba o nas pod wieloma względami. Byłem pozytywnie zaskoczony, że dostrzegli we mnie potencjał. Pierwsze rozmowy z federacją skłoniły mnie do tego, by podpisać kontakt. DSF dba o swoich podopiecznych. Mogę koncentrować się tylko i wyłącznie na walkach i przygotowaniach do pojedynków. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania, kierowane są do Krzyśka, który trzyma rękę na pulsie. On odpowiada za stronę formalną i organizacyjną.

Wygrany w dobrym stylu pojedynek będzie dla ciebie przepustką do tego, by grono współpracowników, a przede wszystkim sponsorów powiększyło się?

– Mam taką nadzieję. Czas najwyższy bym stał się magnesem turbo. Dzięki federacji DSF, wiele pozytywnych rzeczy wokół mnie zaczyna się tworzyć. Jestem dumny, że mogę reprezentować miasto Starachowice, które dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony prezydenta Marka Materka docenia to, co robię. Ukłon należy się dla gospodarza grodu nad Kamienną oraz jego współpracowników. Najbliższe dni to odpoczynek i regeneracja. Niewiele osób wiedziało przed walką, że zmagałem się z problemami zdrowotnymi. Dano mi kredyt zaufania, który spłaciłem. Do kolejnego pojedynku będę lepiej przygotowany. Wracam do Holandii i już pierwszego dnia pojawiam się na treningu.

DSF Kickboxing Challenege 11 (Arena Ursynów, Warszawa, 27.10.2017)
KARTA WSTĘPNA
K-1 (-71 kg): Tomasz Brotoń pokonał Nikolaia Kozeleckiego decyzją sędziów (3:0)
MT (-73 kg): Cezary Zugaj pokonał Kamila Piątkiewicza decyzją sędziów (3:0)
MECZ POLSKA – FRANCJA
K-1 (-75 kg): Marcin Mazurkiewicz pokonał Mimouna Zahafi decyzją sędziów (3:0)
FC (-81 kg): Łukasz Wichowski pokonał Ibrahima Fettara przez KO w 2. rundzie
K-1 (-86 kg): Maksymilian Bratkowicz pokonał Henry’ego Floriana przez TKO w 1. rundzie
K-1 (+95 kg): Tomasz Klimiuk pokonał Tomyego Blanco decyzją sędziów 2 do remisu
K-1 (+95 kg): Michał Turyński pokonał Kevina Minounmana przez KO w 1. rundzie
Walki rankingowe PRO
K-1 (-65 kg): Michał Królik pokonał Pavla Douhi (3:0)
K-1 (-65 kg): Mateusz Rajewski pokonał Aleksandra Kalickiego decyzją sędziów (po dogrywce)
CO-MAIN EVENT O PAS DSF
K-1 (-56 kg): Dorota Godzina pokonała Sylwię Kaliś (3:0)
WALKA WIECZORU
K-1 (-86 kg): Dawid Kasperski pokonał Boubakera El Bakouri (3:0)

 

Czy wiesz, że…
W Arenie Ursynów z ringiem pożegnała się legenda tego sportu – Dorota Godzina. W emocjonującym, ostatnim występie mistrzyni pokonała Sylwię Kaliś, broniąc tytułu mistrzyni DSF Kickboxing Challenge. Wcześniej w meczu międzynarodowym Polacy nie dali żadnych szans reprezentacji Francji, zwyciężając w wielkim stylu 5:0.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.