starachowice
home
RSS

Juventa pod rękę z Białą Gwiazdą

 • Napisany przez:
 • Skomentuj

Możliwość wspólnych wyjazdów na obozy sportowe na tych samych warunkach co zawodnicy Wisły, możliwość trenowania i rozgrywania meczów z rówieśnikami z Krakowa, a przede wszystkim gwarancja, że rozwój piłkarski zostanie dostrzeżony przez najlepszych trenerów i opiekunów – m.in. z tych i wielu innych przywilejów skorzystają ci, którzy zapiszą się do klasy sportowej i wybiorą naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Gwarantuje to umowa, na mocy której Wisła Kraków stała się partnerem Juventy.…

Stosowne dokumenty, w tym umowę partnerską z klubem ze stolicy Małopolski, a także list intencyjny podpisano w miniony wtorek w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas konferencji prasowej przedstawiono plany i zamierzenia, związane z utworzeniem w ZSZ nr 3 klasy sportowej o profilu piłki nożnej.

– Utworzenie klasy to pewna furtka dla młodzieży, która kocha i lubi sport – powiedział Paweł Brzozowski, prezes KKS ASPN Juventa. – Cieszy to, że zostaliśmy zauważeni przez taki klub jak Wisła Kraków. Nasz nowy partner to ponad 100 lat tradycji i mnóstwo sukcesów, włącznie z 13 tytułami mistrza Polski, 13 wicemistrzostwami Polski czy 4-krotnym wywalczeniem Pucharu Polski. Jesteśmy szczęśliwi, iż ze strony klubu z ul. Reymonta była silna wola współpracy. Wisła to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w kraju, jaka wiąże się z jakością. Zmieniła parytety, bo postawiono na szkolenie i wychowanie młodzieży. A te dwa aspekty zawsze były bliskie Juvencie, która specjalizowała i specjalizuje się w tym – dodał.

Partnerstwo z jednym z czołowych klubów Ekstraklasy dla Juventy wiąże się z wieloma korzyściami. – Pragniemy rozwijać się przy okazji takich partnerów i z takimi partnerami. Próbujemy najlepiej robić to, z czego nasz klub jest znany, czyli szkolenia młodzieży. Mamy nadzieję, że umowa o współpracy z Wisłą to świetny kierunek do rozwoju młodych ludzi. Umowa została tak skonstruowana, by pozwolić m.in. na wspólne wyjazdy, zgrupowania. To wachlarz możliwości, który mamy nadzieję zostanie w pełni wykorzystany. To również wielka szansa dla szkoleniowców pracujących w Juvencie, by mogli wymieniać się doświadczeniami z trenerami Wisły, dokształcać się i doszkalać przy takim klubie – podkreślił prezes Brzozowski.

Klasa o profilu piłki nożnej opierać się będzie nie tylko na szkoleniu, ale przede wszystkim nauce. Rozszerzonymi przedmiotami będą język polski, angielski, matematyka i biologia. – W idei jej powołania nie było przypadku – stwierdził Mariusz Majewski, dyrektor ZSZ nr 3. – Doskonale wiem jak wygląda przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość, przede wszystkim dzięki nauce w takiej klasie. Mnóstwo osób w pewnym momencie swojej drogi staje przed trudnym wyborem: postawić na naukę czy sport. Klasa o profilu piłkarskim jest w stanie to połączyć. Za cel nie stawiamy sobie wychowania kolejnych reprezentantów Polski. Chcemy dać młodym ludziom ofertę edukacyjną, tak by ich poziom wiedzy był jak najwyższy. To inicjatywa dla pasjonatów – dodał.

Zdaniem dyrektora Majewskiego ci, którzy ukończą naukę w klasie sportowej, niekoniecznie muszą kontynuować przygodę z futbolem w roli zawodnika. – Jestem przekonany, że jej absolwenci odnajdą się na sportowym rynku pracy, m.in. w roli trenerów, menadżerów sportu czy pracowników sportowych mediów. Wiele obiecujemy sobie po współpracy z Wisłą. Dołożymy wszelkich starań by poziom liceum był jak najlepszy – zaznaczył. O przygotowanie fizyczne mają zadbać specjaliści ze starachowickiego Klubu Sportów Siłowych i Kulturystyki Wiking. – Oferujemy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu do ćwiczeń oraz zajęcia z profesjonalnym trenerem. Wszystko w ramach zajęć lekcyjnych. Dobre przygotowanie fizyczne to mniejsza ilość kontuzji – mówił szkoleniowiec Wikinga Arkadiusz Staszewski.

Wybierz liceum sportowe
Lubisz sport, a w szczególności piłkę nożną? Zdecyduj się na 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym bezpłatne zajęcia na siłowni i basenie. Nie trać pieniędzy i czasu na dodatkowe przygotowania do matury. Zdecyduj się na przygodę sportową z Juventą Starachowice, Wisłą Kraków i Klubem Sportów Siłowych Wiking – wybierz liceum sportowe w ZSZ nr 3 w Starachowicach. Rekrutacja odbywa się przez elektroniczny system. Jeśli pojawią się problemy z logowaniem, osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu szkoły przy ul. Szkolnej 10. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (41) 274-72-52 (szkoła) lub kom. 600-353-944 (Juventa).

 

Mówi dla TYGODNIK-a
MARZENA SARAPATA, PREZES WISŁY KRAKÓW: – Tak naprawdę podejmujemy rozmowy z każdym, kto chce być klubem partnerskim Wisły Kraków. Dlaczego nie rozszerzać strefy wpływów i ograniczać się tylko i wyłącznie do województwa małopolskiego? Naszą zaletą bez wątpienia jest logo i marka rozpoznawalna w kraju. Współpraca Wisły i Juventy rozpoczęła się wcześniej, niż podpisano oficjalne dokumenty. M.in. przy transferze Macieja Śliwy, wychowanka starachowickiego klubu, który od lipca br. stanie się naszym zawodnikiem. Jestem przekonana, że odnajdzie się w nowym otoczeniu. Na pewno każdy duży klub życzyłby sobie więcej tak wybitnie uzdolnionych piłkarsko chłopców. Nazwa Wisła i marka ma być zachętą dla młodych ludzi, którzy stają przed wyborem nauki. Przy wysokich umiejętnościach i możliwościach mają otwarte drzwi do Wisły. Współpraca ma być korzyścią dla obu stron. Wisła to klub, który otwarcie mówi o wysokich celach, a w niedalekiej przyszłości postawi na młodych graczy, wyprodukuje ich. Z wizerunkowego punktu pozyskanie każdego, kolejnego partnera jest niezwykle cenne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Sport

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5