Juventa pod rękę z Białą Gwiazdą

Sport

Stosowne dokumenty, w tym umowę partnerską z klubem ze stolicy Małopolski, a także list intencyjny podpisano w miniony wtorek w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas konferencji prasowej przedstawiono plany i zamierzenia, związane z utworzeniem w ZSZ nr 3 klasy sportowej o profilu piłki nożnej.

– Utworzenie klasy to pewna furtka dla młodzieży, która kocha i lubi sport – powiedział Paweł Brzozowski, prezes KKS ASPN Juventa. – Cieszy to, że zostaliśmy zauważeni przez taki klub jak Wisła Kraków. Nasz nowy partner to ponad 100 lat tradycji i mnóstwo sukcesów, włącznie z 13 tytułami mistrza Polski, 13 wicemistrzostwami Polski czy 4-krotnym wywalczeniem Pucharu Polski. Jesteśmy szczęśliwi, iż ze strony klubu z ul. Reymonta była silna wola współpracy. Wisła to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w kraju, jaka wiąże się z jakością. Zmieniła parytety, bo postawiono na szkolenie i wychowanie młodzieży. A te dwa aspekty zawsze były bliskie Juvencie, która specjalizowała i specjalizuje się w tym – dodał.

Partnerstwo z jednym z czołowych klubów Ekstraklasy dla Juventy wiąże się z wieloma korzyściami. – Pragniemy rozwijać się przy okazji takich partnerów i z takimi partnerami. Próbujemy najlepiej robić to, z czego nasz klub jest znany, czyli szkolenia młodzieży. Mamy nadzieję, że umowa o współpracy z Wisłą to świetny kierunek do rozwoju młodych ludzi. Umowa została tak skonstruowana, by pozwolić m.in. na wspólne wyjazdy, zgrupowania. To wachlarz możliwości, który mamy nadzieję zostanie w pełni wykorzystany. To również wielka szansa dla szkoleniowców pracujących w Juvencie, by mogli wymieniać się doświadczeniami z trenerami Wisły, dokształcać się i doszkalać przy takim klubie – podkreślił prezes Brzozowski.

Klasa o profilu piłki nożnej opierać się będzie nie tylko na szkoleniu, ale przede wszystkim nauce. Rozszerzonymi przedmiotami będą język polski, angielski, matematyka i biologia. – W idei jej powołania nie było przypadku – stwierdził Mariusz Majewski, dyrektor ZSZ nr 3. – Doskonale wiem jak wygląda przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość, przede wszystkim dzięki nauce w takiej klasie. Mnóstwo osób w pewnym momencie swojej drogi staje przed trudnym wyborem: postawić na naukę czy sport. Klasa o profilu piłkarskim jest w stanie to połączyć. Za cel nie stawiamy sobie wychowania kolejnych reprezentantów Polski. Chcemy dać młodym ludziom ofertę edukacyjną, tak by ich poziom wiedzy był jak najwyższy. To inicjatywa dla pasjonatów – dodał.

Zdaniem dyrektora Majewskiego ci, którzy ukończą naukę w klasie sportowej, niekoniecznie muszą kontynuować przygodę z futbolem w roli zawodnika. – Jestem przekonany, że jej absolwenci odnajdą się na sportowym rynku pracy, m.in. w roli trenerów, menadżerów sportu czy pracowników sportowych mediów. Wiele obiecujemy sobie po współpracy z Wisłą. Dołożymy wszelkich starań by poziom liceum był jak najlepszy – zaznaczył. O przygotowanie fizyczne mają zadbać specjaliści ze starachowickiego Klubu Sportów Siłowych i Kulturystyki Wiking. – Oferujemy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu do ćwiczeń oraz zajęcia z profesjonalnym trenerem. Wszystko w ramach zajęć lekcyjnych. Dobre przygotowanie fizyczne to mniejsza ilość kontuzji – mówił szkoleniowiec Wikinga Arkadiusz Staszewski.

Wybierz liceum sportowe
Lubisz sport, a w szczególności piłkę nożną? Zdecyduj się na 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym bezpłatne zajęcia na siłowni i basenie. Nie trać pieniędzy i czasu na dodatkowe przygotowania do matury. Zdecyduj się na przygodę sportową z Juventą Starachowice, Wisłą Kraków i Klubem Sportów Siłowych Wiking – wybierz liceum sportowe w ZSZ nr 3 w Starachowicach. Rekrutacja odbywa się przez elektroniczny system. Jeśli pojawią się problemy z logowaniem, osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu szkoły przy ul. Szkolnej 10. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (41) 274-72-52 (szkoła) lub kom. 600-353-944 (Juventa).

 

Mówi dla TYGODNIK-a
MARZENA SARAPATA, PREZES WISŁY KRAKÓW: – Tak naprawdę podejmujemy rozmowy z każdym, kto chce być klubem partnerskim Wisły Kraków. Dlaczego nie rozszerzać strefy wpływów i ograniczać się tylko i wyłącznie do województwa małopolskiego? Naszą zaletą bez wątpienia jest logo i marka rozpoznawalna w kraju. Współpraca Wisły i Juventy rozpoczęła się wcześniej, niż podpisano oficjalne dokumenty. M.in. przy transferze Macieja Śliwy, wychowanka starachowickiego klubu, który od lipca br. stanie się naszym zawodnikiem. Jestem przekonana, że odnajdzie się w nowym otoczeniu. Na pewno każdy duży klub życzyłby sobie więcej tak wybitnie uzdolnionych piłkarsko chłopców. Nazwa Wisła i marka ma być zachętą dla młodych ludzi, którzy stają przed wyborem nauki. Przy wysokich umiejętnościach i możliwościach mają otwarte drzwi do Wisły. Współpraca ma być korzyścią dla obu stron. Wisła to klub, który otwarcie mówi o wysokich celach, a w niedalekiej przyszłości postawi na młodych graczy, wyprodukuje ich. Z wizerunkowego punktu pozyskanie każdego, kolejnego partnera jest niezwykle cenne.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.