Pościg Staru, Rudki grają dalej

flash Gorące tematy Sport

Niewiele zabrakło do tego, by ekipa Arkadiusza Bilskiego cieszyła się z awansu do kolejnej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Star Starachowice do przerwy przegrywał już 0:3 ze skarżyskim Granatem, by w drugiej połowie doprowadzić do wyrównania. Goście, zwycięską bramkę zdobyli w 90. minucie. Pewne zwycięstwo odniósł GKS Rudki, który pokonał u siebie Klimontowiankę Klimontów.

To było jedno z najbardziej szalonych spotkań zielono-czarnych. Kiepskie warunki atmosferyczne sprawiły, że mecz śledziło niewielu kibiców. Ci, którzy w środę nie przyszli na stadion, niech żałują, bo było na co popatrzeć. Ozdobą pucharowej potyczki było trafienie Konrada Wójtowicza. W 67. minucie środkowy pomocnik Staru, przymierzył idealnie z rzutu wolnego.

• Mimo pierwszej połowy, po której przegrywaliśmy wysoko, wcale nie byliśmy słabszą drużyną. Prowadziliśmy grę, próbowaliśmy konstruować akcje ofensywne. Było ich sporo. Niestety nic nie chciało wpaść do bramki. W przeciwnym wypadku do Granatu, który okazał się zespołem niezwykle skutecznym – powiedział Arkadiusz Bilski, szkoleniowiec zielono-czarnych. – W futbolu niekiedy zdarza się tak, że zespół, który nie stwarza zbyt wielu okazji do tego, by wpisać się na listę strzelców, wygrywa. W przerwie padły słowa, które dla mojego zespołu były bardzo ważne. Chcieliśmy zagrać dla siebie i wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych wniosków. To się udało. Zrobiliśmy mały test charakteru – dodał trener.

Puchar Polski na szczeblu okręgu
IV runda (3 października)
STAR STARACHOWICE – GRANAT SKARŻYSKO-KAM. 3:4 (0:3)
0:1 Damian Szyszka (19), 0:2 Tomasz Bartosiak (26), 0:3 Kamil Uciński (37), 1:3 Konrad Wójtowicz (67), 2:3 Emil Gołyski (68), 3:3 Mariusz Fabjański (89)-karny, 3:4 Damian Szyszka (90)
Sędziował: Marcin Sprzęczka (Ostrowiec Św.)
STAR: Sieczka – Drabik, Gębura Ż, Nowocień (60. Sokół), Chodniewicz (46. Stachura), Horna, Kania, Wójtowicz Ż, Gołyski (69. Anduła), Niewczas (60. Kosztowniak), Fabjański. Trener: Arkadiusz Bilski.
GKS RUDKI – KLIMONTOWIANKA KLIMONTÓW 4:0 (3:0)
1:0 Radosław Dawidowicz (10), 2:0 Michał Bednarski (27), 3:0 Kacper Wiecha (35), 4:0 Szymon Michta (57)
Sędziował: Jakub Moskal (Kielce)
RUDKI: H. Kowalski (46. Sylwanowski) – Treska, Borowiec, Ł. Kowalski (46. D. Dawidowicz), D. Kowalski, B. Wiecha (46. Michta), R. Dawidowicz (65. G. Wiecha), Bednarski, Świstak, Lipski (46. Wojciechowski), K. Wiecha. Trener: Janusz Cieślak.