W Krynkach poczuli klimat wielkiego, sportowego wydarzenia [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Sport

Zobaczyć uśmiech dziecka? Bezcenne. To było niezwykłe wydarzenie, które z pewnością zapisze się w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach, złotymi zgłoskami. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem piłkarskiego Mundialu, najmłodsi mieszkańcy gminy Brody poczuli smak sportowych emocji. Zorganizowana w minioną środę, po raz pierwszy, Gminna Olimpiada Przedszkolaków z udziałem reprezentantów 9 placówek oświatowych, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Wszystko to zasługa dyrekcji, a także grona pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, na czele z dyrektorem Grzegorzem Księżakiem oraz wicedyrektor Elżbietą Rozwadowską. Młodzi uczniowie mogli poczuć sportowe emocje przez duże E.

– Głównym założeniem sportowego eventu, były integracja grup przedszkolnych z terenu gminy, propagowanie bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, a przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej. Jesteśmy pewni, że to się udało – nie ukrywał zadowolenia Artur Góra, pomysłodawca Olimpiady.

fot. Mariusz Zawłocki (Urząd Gminy Brody)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.