Po raz drugi zagrają dla Łukasza. Zbierz drużynę i weź udział w niezwykłym turnieju

flash Gorące tematy Sport

Nie ma nic piękniejszego, od niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi wsparcie dla młodego sportowca. Środowisko piłkarskie w naszym regionie, ponownie otworzy swoje serca. W niedzielę, 3 lutego w hali w Pawłowie rozegrana zostanie druga edycja charytatywnego turnieju, zorganizowanego pod hasłem „Gramy razem dla Łukasza Zieji”. Jednym z patronów medialnych imprezy jest TYGODNIK.

  • Ubiegłoroczna edycja turnieju okazała się strzałem w dziesiątkę. Drużyny, które wystartowały w zawodach świetnie się bawiły. A my, jako organizatorzy mieliśmy to szczęście i wielki zaszczyt, że mogliśmy pomóc – powiedział Mirosław Kalista, szkoleniowiec jednej z grup młodzieżowych Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów. To właśnie w tym stowarzyszeniu, swoje pierwsze, futbolowe kroki stawiał młody mieszkaniec powiatu starachowickiego Łukasz Zieja. Los sprawił, że od wielu miesięcy zmaga się z chorobą Leśniewskiego Crohna. Chłopiec cierpi również na młodzieńcze zapalenie stawów.
  • Pod koniec lutego 2018 roku, turniej odbył się w gościnnych progach hali sportowej w Krynkach. Emocji było co nie miara. Liczymy, że i w tym roku będzie podobnie – stwierdził Czesław Rybka, prezes GKS-u Arka. Klub z Pawłowa jest głównym organizatorem halowych zmagań. W tym roku, w gronie partnerów znaleźli się m.in. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie, Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, stowarzyszenie świętokrzyscy sędziowie piłkarscy pomagają, a także oddział Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice. Dochód z turnieju – podobnie jak 12 miesięcy temu – w całości zostanie przekazany na leczenie Łukasza.

  • Każda drużyna, która chce pomóc i wziąć udział w turnieju, zobowiązana jest do wpłacenia wpisowego w wysokości 300 zł. Płatne w dniu turnieju – dodają organizatorzy. Zapisy przyjmowane są telefonicznie, pod numerem 535 818 833. Liczba miejsc ograniczona. Stawką zawodów, które rozpoczną się 3 lutego o godz. 8.30 będzie puchar wójta gminy Pawłów Marka Wojtasa. – Zapraszamy wszystkie, zainteresowane zespoły – dodaje Mirosław Kalista. Najlepszym zawodnikiem ubiegłorocznej edycji (zagrało 11 teamów) został Dawid Zapała z drużyny juniorów Arki Pawłów. Tytuł króla strzelców powędrował do reprezentanta Atletico Pawłów Mirosława Kalisty, zaś statuetka dla najlepszego bramkarza wylądowała w rękach Daniela Cieciory (FKS Łazy Starachowice).

W meczu o najwyższy stopień podium, powody do radości mieli gracze Atletico Pawłów. Jak będzie tym razem? Pewne jest jedno. Futbolowych niespodzianek, na pewno nie zabraknie. – Zapraszamy kibiców do udziału w licytacjach, wielu sportowych pamiątek. Dochód z ich sprzedaży również zostanie przekazany na jeden, szczytny cel – podkreśla prezes Rybka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.