PILNE: kapitalny występ Mateusza Borkowskiego. Wychowanek LKB Rudnik w półfinale mistrzostw Europy

flash Gorące tematy Sport

Lepszego początku nie mógł sobie wymarzyć. Podczas czwartkowego (9 sierpnia), biegu eliminacyjnego na dystansie 800 metrów, wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Mateusz Borkowski spisał się świetnie. Polak miał drugi czas eliminacji, podczas rozgrywanych w Berlinie mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Młody sportowiec, pochodzący z powiatu starachowickiego, pobiegnie w półfinale.

  • Jestem dobrze nastawiony na półfinał. Eliminacje to był najtrudniejszy start. W walce o finał będą dwa biegi i awansuje do niego trzech najlepszych zawodników z każdej serii i dwóch z czasami – mówił na gorąco, po pierwszym swoim starcie w seniorskich ME.

W eliminacjach Borkowski, miał drugi rezultat. Lepszy był tylko główny faworyt rywalizacji na 800 metrów, Adam Kszczot. 21-letni lekkoatleta pewnie wygrał serię eliminacyjną z czasem 1.46,41. To drugi wynik w jego karierze.

Półfinały zaplanowano na piątkową serię wieczorną. Występ Mateusza Borkowskiego (ok. godz. 19.35) będzie można śledzić w TVP Sport. Oprócz niego, o wejście do finału walczyć będzie dwóch, pozostałych reprezentantów Polski: Adam Kszczot oraz Michał Rozmys.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.