Ostatni test przed Mundialem w obiektywie TYGODNIK-a [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

Skuteczny Robert Lewandowski, świetny w odbiorze futbolówki Grzegorz Krychowiak, otwierający nowe możliwości w ofensywie Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski, który postawił kropkę nad i – tak wyglądał ostatni sprawdzian piłkarskiej reprezentacji Polski na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem finałów mistrzostw świata. Orły Adama Nawałki pokonały na PGE Narodowym Litwę 4:0. Okazała wygrana jeszcze bardziej rozbudziła apetyty kibiców. Oby na Mundialu było podobnie.

We wtorkowy wieczór na murawie, dominowała tylko jedna drużyna. Biało-czerwoni niemal przez całe spotkanie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W drugiej połowie Grzegorz Krychowiak w sprytny sposób wpakował piłkę do siatki, ale holenderski arbiter gola nie uznał. Wspólnie z naszymi piłkarzami, zwycięstwo smakowało blisko 54 tys. widzów, którzy w 82. minucie oklaskiwali bramkę Jakuba Błaszczykowskiego, jednego z motorów napędowych kadry.

19 czerwca zespół Adama Nawałki zagra pierwszy mecz podczas finałów MŚ Rosja 2018. Rywalem reprezentacja Senegalu, która po tym, co zobaczyliśmy w starciu z Litwinami, musi obawiać się polskiej siły w ofensywie.

Mecz kontrolny
*12. czerwca (wtorek), PGE Narodowy
POLSKA – LITWA 4:0 (2:0)
1:0 Robert Lewandowski (19), 2:0 Robert Lewandowski (33), 3:0 Dawid Kownacki (71), 4:0 Jakub Błaszczykowski (82)-karny
Sędziował: Kevin Blom (Holandia). Widzów: 53 803.
POLSKA: Fabiański (46. Szczęsny) – Jędrzejczyk (46. Piszczek), Bednarek (53. Pazdan), Cionek – Bereszyński, Krychowiak (77. Zieliński), Góralski Ż, Rybus (70. Błaszczykowski) – Milik, Lewandowski (46. Teodorczyk), Kownacki.
LITWA: Bartkus – Baravykas (74. Borovskis), Jankauskas (90. Mikuckis), Girdvainis, Vaitkūnas – Novikovas, Paulius (58. Slivka), Vorobjovas, Verbickas, Černych (26. Lasickas) – Šernas Ż (69. Laukžemis).