Oldboje Korony Kielce kontra reprezentacja gminy na otwarcie pięknego obiektu

flash Gorące tematy Sport

To będzie niezwykłe wydarzenie w historii gminy. W piątek, 9 listopada w Pawłowie, nastąpi oficjalne otwarcie nowej hali sportowej. Głównym punktem uroczystości ma być mecz towarzyski dwóch piłkarskich drużyn. Naprzeciw siebie staną oldboje Korony Kielce i reprezentacja gminy Pawłów. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 11.

Halę otworzy wójt gminy Pawłów Marek Wojtas. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystki, a także lokalni samorządowcy. Za stronę sportową piątkowego wydarzenia odpowiada Gminny Klub Sportowy Arka, któremu udało się przygotować niespodziankę dla wszystkich sympatyków futbolu. Nowy obiekt, którego trybuny mogą pomieść blisko 300 kibiców, jako pierwsi przetestują piłkarze kieleckiej Korony, a także reprezentacja gminy Pawłów. Drugi z wymienionych zespołów do zwycięstwa ma poprowadzić duet: Mirosław Kalista–Kamil Koprowski.

  • Otwarcie hali uświetni przyjazd wielu, znakomitych przed laty zawodników kieleckiego klubu. W starciu z nami nie będą mieć łatwego zadania – zapowiada pół żartem, pół serio Mirosław Kalista, były król strzelców IV ligi świętokrzyskiej, od kilku lat reprezentujący barwy Łysicy Bodzentyn. Oprócz sympatycznego napastnika, który na co dzień pracuje również jako szkoleniowiec drużyny juniorów Arki Pawłów, w zespole z gminy Pawłów wystąpią wychowankowie Arki. Wśród nich m.in.: bramkarz GKS-u Rudki (klasa okręgowa) Hubert Kowalski, Kacper Grudziecki, Mateusz Kwiecień, Jakub Linek, Michał Zieja czy Michał Wojton.

Na parkiecie nie zabraknie również znanych nazwisk z ligowych boisk. – Karol Drej, który w przeszłości grał w takich klubach jak Motor Lublin i Juventa Starachowice, Sebastian Hajduk, a także Kacper Rak gwarantują wielkie emocje. Liczymy na wsparcie naszej publiczności – podkreślił M. Kalista. Między słupkami ma stanąć Adrian Bzymek, golkiper lidera świętokrzyskiej klasy okręgowej Staru Starachowice. Mecz poprowadzi Przemysław Sypuła. – Hala prezentuje się okazale. Takiego obiektu, jak w Pawłowie inni mogą nam pozazdrościć. Jest wszystko, co potrzebne, do tego by podnosić umiejętności – zaznaczył nasz rozmówca.

Z nowego obiektu korzystać będą nie tylko futboliści Arki. 21 listopada swój pierwszy mecz w rozgrywkach siatkarskiej IV ligi świętokrzyskiej, rozegrają reprezentanci GKS-u Volley Pawłów. Podopieczni Norberta Strabanika rywalizować będą o punkty z Emerykiem SK Nowa Słupia.

3 odpowiedzi na “Oldboje Korony Kielce kontra reprezentacja gminy na otwarcie pięknego obiektu

  1. Za parę lat Gminny Klub Sportowy Arka Pawłów będzie miał najpiękniejsze obiekty sportowe w województwie. Dzięki Panu Marku Wojtasowi Gmina Pawłów z roku na rok rozwija się w niesamowitym tempie. Brawo dla Wójta!

  2. Brawa dla Pawłowa, że z roku na rok się rozwijają i mają takiego człowieka w swojej miejscowości jak Kali który od kąd przyszedł pracować w Arce ten klub znów odzyskał dawny blask jak było parę ładnych lat temu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.