Na kanwie ostatnich sukcesów drużyny narodowej. Wychowają nowego reprezentanta Polski?

flash Gorące tematy Sport

GKS Volley Pawłów – pod taką nazwą przystąpi do rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej nowa, siatkarska drużyna z powiatu starachowickiego. – Pomysł zrodził się pewien czas temu, w momencie kiedy było wiadomo, że na terenie gminy powstanie piękny i wielofunkcyjny obiekt sportowy – mówi w rozmowie z TYGODNIK-iem Norbert Strabanik, prezes i założyciel stowarzyszenia.

Klub z Pawłowa jest drugim o profilu siatkarskim z terenu naszego powiatu. W poprzednim sezonie zespół SMS Absolwenci Starachowice, poradził sobie kapitalnie w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej. Michał Dziarmaga i spółka w pięknym stylu wywalczyli awans do III ligi, zdobywając przy okazji Puchar Polski na szczeblu regionu. Za ciosem postanowili pójść miłośnicy tej dyscypliny sportu z gminy Pawłów.

  • Pomysł utworzenia klubu i powołania do życia siatkarskiej drużyny, zrodził się kiedy pojawiły się pierwsze plany, dotyczące budowy nowej hali sportowej. W gminie nie brakuje talentów. Najlepszy przykład to pochodzący z Łomna Adrian Staszewski, były zawodnik Effectora Kielce, a obecnie reprezentant belgijskiego VC Euphony Asse-Lennik. Adrian na początku swojej przygody z siatkówką z pewnością nie miał tyle szczęścia by trenować i grać w takiej hali jak w Pawłowie – powiedział Norbert Strabanik, założyciel GKS Volley.

Nowy obiekt w Pawłowie, który wkrótce zostanie otwarty, nie będzie świecił pustkami. – Musimy zrobić wszystko, by zachęcić jak najwięcej osób do trenowania i uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. GKS Volley Pawłów ma być alternatywą dla Arki Pawłów, klubu który zajmuje się szkoleniem dzieci kochających piłkę nożną. Po ostatnich sukcesach reprezentacji Polski, mamy nadzieję na pozytywny odzew – dodał Strabanik.

Drużyna oparta będzie w głównej mierze na młodych zawodnikach, którzy przygodę z siatkówką rozpoczynali m.in. w ostrowieckim SMS-ie. – Kilku zawodników w poprzednim sezonie reprezentowało barwy SMS-u Absolwentów. Zespół ze Starachowic, po tym jak awansował do III ligi, wzmocnił się. Chętnych do gry jest ponad 20 zawodników. Tak naprawdę w zajęciach będą mogli uczestniczyć wszyscy ci, którzy chcą. Kadra liczyć będzie ok. 12-15 graczy – dodał.

Sponsorzy już są

Pierwsze spotkania o ligowe punkty, rozgrywane będą w środowe wieczory. IV liga świętokrzyska podzielona zostanie na dwie grupy, w zależności od położenia geograficznego. Rywalami GKS-u Volley Pawłów będą m.in. ekipy z Kielc, Masłowa czy Nowej Słupi.

– Mamy już za sobą pierwsze sparingi. Na razie nie mamy trenera, który prowadzić będzie zespół w rozgrywkach. Wstępnie rozmawialiśmy z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy kochają siatkówkę i byliby w stanie sprawować opiekę szkoleniową nad drużyną. Priorytetem są jednak fundusze, które musimy pozyskać, myśląc o sportowym rozwoju. Na razie nasza działalność opiera się na środkach własnych, a także sponsorach klubu: firmie Polbudrol-Bis Składy Budowlane, należącej do państwa Pożoga, którzy chętnie nas wsparli. Drugi sponsor to firma Gaz Serwis Pawłów, zakład z branży motoryzacyjnej. W nowym sezonie będziemy mogli również liczyć na pomoc Jana Wzorka, radnego, a jednocześnie lokalnego przedsiębiorcę  – przyznał nasz rozmówca.

GKS Volley ma ściśle współpracować ze stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus na czele z prezes Izabelą Wroną, które znakomicie sprawdziło się w roli organizatora siatkarskich turniejów. Norbert Strabanik, jako szef zarządu stowarzyszenia zaprasza wszystkie osoby, które chcą pomóc i tworzyć klub o profilu siatkarskim. – Nie ukrywam, że liczymy na wsparcie gminy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i inicjatywy. Super, że wspomniane firmy zgodziły się nas wesprzeć – podkreślił.

GKS Volley Pawłów grać będzie w nowych strojach, które czekają już na zawodników. – Klub to nie tylko siatkówka w wydaniu seniorskim. Postawimy na szkolenie dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że przy wytężonej i ciężkiej pracy, w gminie Pawłów wychowamy przyszłego reprezentanta Polski – powiedział Strabanik.

Czy wiesz, że…
GKS Volley Pawłów o ligowe punkty rywalizować będzie w gr. 2, IV ligi świętokrzyskiej. Jego rywalami będą: Emeryk SK Nowa Słupia, Lerko Kielce, SMS Absolwenci Starachowice, Team Spirit Kielce, UKS MKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna z Pawłowa pierwsze spotkanie rozegra 25 października w Kielcach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.