Na gola Karpat zareagowali błyskawicznie. Wygrana z dedykacją dla nowożeńców

flash Gorące tematy Sport

To były cenne 3 punkty, które przybliżają starachowicki zespół do celu, w postaci utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni Piotra Dejworka, a także Mariusza Wójcika pokonali Karpaty Krosno 2:1. Na miano bohaterów sobotniego spotkania zasłużyli Norbert Korczak i Piotr Mikos. – Wygraną dedykujemy trenerowi Arturowi Mikosowi oraz jego partnerce Joannie, którzy wstąpili w związek małżeński – powiedział szkoleniowiec gości.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy grali agresywnie, stosowali wysoki pressing i stworzyli trzy okazje do oddania celnego strzału. – Nasz zespół przetrwał napór i po kwadransie mecz się wyrównał. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał po akcji Piotrka Mikosa Sergiusz Adamczyk, lecz jego strzał bramkarz sparował na poprzeczkę, a dobitka Łukasza Swata z najbliższej odległości nie trafiła do bramki. Druga połowa to dobra gra i wyraźna przewaga Juventy – relacjonował Piotr Dejworek, szkoleniowiec przyjezdnych.

W 56. minucie wynik otworzył Norbert Korczak, który dopełnił formalności. – O tym, jak zawodnicy byli nastawieni do gry i jak czuli się mocni, może świadczyć ich reakcja na straconego gola. Po rozpoczęciu gry, w pierwszej akcji ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Podawał wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Szymański, a akcję wykończył Piotr Mikos. Szkoda sytuacji Michała Michalczyka, który miał piłkę meczową na nodze, ale uderzył zbyt lekko i wprost w bramkarza – stwierdził trener Dejworek.

W końcówce gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie dali rady pokonać golkipera przyjezdnych. – Przed drużyną dwa, arcyważne spotkania w kontekście walki o utrzymanie. Wyjazd do Mielca i mecz u siebie z BKS-em Lublin. Tanio skóry nie sprzedamy. Zamierzamy wywalczyć w nich punkty – zaznaczył szkoleniowiec starachowickiego zespołu.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D
7. kolejka (29 września)
KARPATY KROSNO – JUVENTA STARACHOWICE 1:2 (0:0)
0:1 Norbert Korczak (56), 1:1 Antoni Polański (65)-karny, 1:2 Piotr Mikos (66)
JUVENTA: Strzelec — Wasilewski Ż, Cichocki, Moskwa, Milcarz, Płatek, Michalczyk Ż, Adamczyk (65. Szymański), Mikos Ż, Skiba, Swat (41. Korczak). Trenerzy: Piotr Dejworek, Mariusz Wójcik.
W POZOSTAŁYCH SPOTKANIACH: Cracovia Kraków – Wisła Kraków 1:4, Resovia Rzeszów – Stal Mielec 0:2, Korona Kielce S.A. – BKS Lublin 1:1.