Juventa podsumowała sezon. Miesiące zapisane złotymi zgłoskami [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

– Niezwykle dla klubu jest to, że osoby trzecie dostrzegają pracę jaka wspólnymi siłami wykonujemy – podkreśla w rozmowie z TYGODNIK-iem Paweł Brzozowski, prezes starachowickiej Juventy, która na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 podsumowała sezon 2017/18. Włodarze klubu nagrodzili zawodników występujących w kadrach województwa, a także juvenciarzy roku.

Sezon 2017/18 to już historia. Sportową wizytówką Juventy była drużyna rywalizująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, która w rundzie wiosennej miała nawet szansę na to, by znaleźć się w najlepszej czwórce w Polsce, w tej kategorii wiekowej.

P. BRZOZOWSKI, PREZES JUVENTY: – To był wyjątkowy i piękny sezon, w którym dopisaliśmy kolejny rozdział do naszej historii. Przez ponad 20 lat funkcjonowania klubu, podobnych momentów było mnóstwo. Sukcesem było z pewnością wygranie świętokrzyskiej ligi juniorów starszych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tych rozgrywkach wystąpił zespół złożony głównie z zawodników z roczników 2001 i 2002. Ci chłopcy dali sobie i nam możliwość ubiegania się o udział w CLJ U-18. Baraże z Elaną Toruń, zakończyły się dwiema porażkami, ale w dwóch spotkaniach zaprezentowaliśmy się dobrze. O Juvencie i Starachowicach ponownie stało się głośno. Również dzięki drużynie, która tak dobrze spisywała się w rozgrywkach CLJ U-17. W ubiegłym sezonie wywalczyliśmy awans po niezwykle emocjonującym spotkaniu z Koroną Kielce. Jesienią nie dawano nam zbyt wielkich szans, mało kto na nas stawiał. W wielu meczach, zarówno jesienią jak i wiosną pokazaliśmy charakter i chart ducha. W CLJ U-17, w pewnym momencie byliśmy nawet na 1. miejscu w tabeli. Do tego nie przywiązywaliśmy jednak zbyt wielkiej wagi. Chodziło przede wszystkim o dobrą grę.

Dzięki występom w Juvencie kilku młodych zawodników wypromowało się. Najlepszy przykład to Krystian Bracik, który przenosi się do Cracovii Kraków.

  • Nie tylko on, bo akurat pod tym względem Juventa na pewno jest fenomenem. Do klubu trafią zawodnicy, w których widzimy potencjał. Dzięki występom w Juvencie jest on uwalniany, a niektórzy graczy jak Jakub Gurski czy Klaudiusz Marzec, są dostrzegani przez inne kluby. Stąd biorą się propozycje dla nich.

W sezonie 2018/19 kolejną wizytówką Juventy będzie drużyna, która zagra w CLJ U-15.

  • Niezwykle dla klubu jest to, że osoby trzecie dostrzegają pracę jaka wspólnymi siłami wykonujemy. Opinia o klubie jest bardzo pozytywna. Sam fakt, że Elana Toruń z którą zmierzaliśmy się w meczach barażowych o udział w CLJ U-18, potraktowała Juventę poważnie świadczy, że ktoś dostrzega sukcesy i poczynania. Cieszymy się, że zawarliśmy umowę z Wisłą Kraków, która nam pomaga, monitoruje zawodników. W najbliższych miesiącach współpraca będzie kontynuowana.

W trakcie spotkania podsumowującego miniony sezon, nie zabrakło łez szczęścia. Jeden z młodych graczy wzruszył się, kiedy przyszło mu odbierać nagrodę juvenciarza roku.

  • Idea jaką wprowadziliśmy świetnie się przyjęła. Trenerzy poszczególnych grup trenujących w klubie, mają możliwość wyboru zawodnika, do którego trafia ta nagroda. To wyróżnienie m.in. za cały rok pracy, udział w zajęciach. W tym przypadku nie chodziło nam tylko i wyłącznie o podnoszenie kwalifikacji i umiejętności sportowych, ale mentalne podejście, obowiązkowość, zachowanie w grupie na co w Juvencie zwracamy szczególną uwagę. Do tego czynnika przywiązują uwagę szkoleniowcy pracujący w klubie. Wychodzimy z założenia, iż dobre wychowanie idzie na równi z poziomem sportowym. Wiemy jak w futbolu seniorskim ważne jest przygotowanie mentalne.

Rozmawiał Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.