Kontrowersyjny karny zabrał 3 punkty. Star remisuje w Chmielniku

flash Gorące tematy Sport

Więcej niż o samym wyniku, po meczu Zenitu Chmielnik ze Starem Starachowice (świętokrzyska klasa okręgowa) więcej mówi się o sytuacji z końcówki. Arbiter główny, ku zdziwieniu drużyny z miasta na Kamienną, zauważył w polu karnym zagranie ręką, dyktując kontrowersyjny rzut karny. Gol wyrównujący sprawił, że podopieczni Arkadiusza Bilskiego zamiast zainkasować pełną pulę, musieli zadowolić się punktem. W najbliższą niedzielę, 20 maja zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Rudki.

Środowe, zaległe spotkanie 17. kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej, rozpoczęło się po myśli zespołu ze Starachowic. Dariusz Anduła, jak na rasowego snajpera przystało trafił w światło bramki Zenitu, a Star objął prowadzenie. Nie cieszył się jednak z niego zbyt długo. 7 minut później było już 1:1. Po przerwie, zielono-czarni podkręcili tempo, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Świetnie w roli etatowego kapitana wywiązał się Marcin Chodniewicz, dzięki któremu goście ponownie wyszli na prowadzenie, różnicą jednego gola. Do nieszczęsnej 78. minuty…

  • Byliśmy zespołem, który prowadził dwukrotnie, ale nie zdołaliśmy utrzymać korzystnego dla siebie rezultatu. Szkoda, bo rywal wyrównał po kontrowersyjnym rzucie karnym – powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru. – Mamy niedosyt. Naszym zdaniem w polu karnym, nie było zagrania piłki ręką. Niestety, takie jest życie piłkarskie. To do sędziego należy ostateczna decyzja czy podyktuje 11 czy nie – dodał opiekun starachowickiej ekipy. Szkoleniowiec Staru zwracał uwagę na błędy, których nie ustrzegli się jego zawodnicy.
  • Zagraliśmy solidny mecz, ale popełniliśmy błędy, które skutkowały trafieniami dla rywala.Mieliśmy szansę na trzecie trafienie. W doliczonym czasie gry, bramkarz Zenitu dwa razy wybijał futbolówkę z linii bramkowej. Powinniśmy zakończyć spotkanie jako zwycięzcy. Punkty postaramy się odzyskać, w niedzielę w Rudkach. Wygrana z pewnością była w naszym zasięgu – zaznaczył trener Bilski.

Klasa okręgowa
17. zaległa kolejka (16 maja)
ZENIT CHMIELNIK – STAR STARACHOWICE 2:2 (1:1)
0:1 Dariusz Anduła (11), 1:1 Marcin Pawłowski (18), 1:2 Marcin Chodniewicz (72), 2:2 Szymon Bujak (78)-karny
STAR: Sieczka – Kosztowniak, Janikowski, Nowocień Ż, Chodniewicz, Kania, Drabik (72. Serwicki Ż), Gołyski (82. Madejski Ż), Wiecha Ż, Fabjański, Anduła Ż. Trener: Arkadiusz Bilski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.