Juventa zapowiada walkę o utrzymanie. Piotr Mikos dołącza do listy kontuzjowanych

flash Gorące tematy Sport

– Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki. Akcje Norberta Korczaka prawą stroną boiska dawały okazje do zdobycia bramek. Dobrej szansy nie wykorzystał również Dawid Szymański po krótko rozegranym rzucie różnym – relacjonował Piotr Dejworek, szkoleniowiec starachowickiej Juventy (Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D), która tym razem nie sprostała Stali Mielec. W sobotę gospodarze zainkasowali 3 punkty.

Ekipa z miasta nad Kamienną, po ośmiu rozegranych kolejkach, ma 6 punktów na koncie. Starachowiczanie z pewnością liczyli na dobry rezultat. O ile do przerwy, przyjezdni mogli mieć nadzieję na zdobycz punktową, o tyle po przerwie Stal zdobyła trzy gole, które przesądziły o wygranej.

  • Nawet szybko stracony gol nie podziałał na naszych zawodników źle. Przed szansą na wyrównanie stanął Mateusz Skiba. Niestety im mecz trwał dłużej, tym nasza gra wyglądała gorzej. Brakowało chęci do walki, dominowały zachowania asekuracyjne i nie łatwo było przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom – tłumaczył Piotr Dejworek, trener Juventy. – Druga bramka padła po indywidualnej akcji reprezentanta Polski Kacpra Sadłochy, który został zatrzymany dopiero przez Dawida Strzelca, niestety nieprzepisowo. Sędzia podyktowała rzut karny, skutecznie wykonany przez rywali. W drugiej połowie mieliśmy dwie sytuacje do zdobycia goli. Szkoda, że z powodu urazu nie zagrał Jakub Milcarz, a Piotr Mikos musiał opuścić boisko, z powodu kontuzji – zaznaczył szkoleniowiec przyjezdnych.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D
8. kolejka (6 października)
STAŁ MIELEC – JUVENTA STARACHOWICE 5:0 (2:0)
1:0 Adam Kramarz (7), 2:0 Jan Kozłowski (32), 3:0 Jakub Dziedzic (67), 4:0 Tomasz Mucha (73), 5:0 Kacper Sadłocha (75)
JUVENTA: Strzelec (68. Jagiełło) – Wasilewski, Płatek, Cichocki, Moskwa, Białczak (41. Glina), Michalczyk (50. Szułkiewicz), Szymański (41. Anduła), Mikos (41. Bator), Korczak (78. Swat), Skiba. Trenerzy: Piotr Dejworek, Mariusz Wójcik.
W POZOSTAŁYCH SPOTKANIACH: Korona Kielce S.A. – Resovia Rzeszów 0:1, Karpaty Krosno – Wisła Kraków 0:1.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.