El Testosteron w Starachowicach. Takiej gali u nas jeszcze nie było

flash Gorące tematy Sport

Popularność przyniósł mu nie tylko debiut na zawodowym ringu, czy pojedynki stoczone dla największej w Polsce organizacji skupiającej zawodników mieszanych sztuk walki (KSW), ale również udział w popularnym reality show Big Brother VIP. To już pewne. Marcin Najman i jego grupa promotorska ND Promotion, 27 kwietnia zorganizuje w Starachowicach galę boksu zawodowego. Takiej imprezy, w historii miasta nad Kamienną jeszcze nie było.

Zapowiada się wielkie pięściarskie święto. Do tej pory, w grodzie nad Kamienną dominowały bokserskie imprezy, zorganizowane głównie przez gminę Starachowice, a także klub Star 1926. Większość walk odbywała się na zasadach amatorskich. Pojedynków zawodowych, nie było. Fani szlachetnej szermierki na pięści, wreszcie doczekają się i tego. 27 kwietnia w miejskiej hali sportowej w Starachowicach, odbędzie się gala boksu zawodowego Boxing Night Extra. Jej głównym organizatorem grupa promotorska Marcina Najmana. Partnerem i współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  • Jesteśmy już po wstępnych rozmowach na temat organizacji gali. To będzie nie tylko gratka dla wszystkich, którzy kochają sporty uderzane. Kibice, którzy pojawią się w hali będą mogli liczyć na wiele innych niespodzianek – powiedział w rozmowie z TYGODNIK-iem Krystian Sadza, dyrektor starachowickiego MOSiR-u. Jakich? Tego organizatorzy na razie nie zdradzają. Pewne jest, że na karcie głównej znajdą się głośne nazwiska pięściarskie, znane nie tylko na krajowym podwórku. – Promotor Marcin Najman, współpracuje z takimi zawodnikami jak Kamil Łaszczyk, Rafał Jackiewicz, Norbert Dąbrowski, Michał Olaś czy były pretendent do tytułu mistrza świata w królewskiej kategorii wagowej, Mariusz Wach. Który z nich pojawi się w Starachowicach, przekonamy się niebawem – stwierdził dyrektor Sadza.

O tym, że gala odbędzie się w Starachowicach, szef grupy promotorskiej ND Promotion poinformował w trakcie konferencji prasowej grupy, którą zorganizowano pod koniec ubiegłego roku we Wrocławiu. Niewykluczone, że na starachowickim ringu zamelduje się również słynna Ewa „Tygrysica” Piątkowska, pierwsza polska mistrzyni Europy i mistrzyni świata WBC, najbardziej prestiżowej federacji. Bezpośrednią transmisję telewizyjną z gali ma przeprowadzić któraś z kilku stacji: Eurosport, TV Puls lub TVN Turbo – dowiedział się TYGODNIK. Rozmowy w tej sprawie trwają.

  • Gala będzie także znakomitą okazją do tego, by szerszej publiczności i widzom przed telewizorami zaprezentowali się lokalni fighterzy z klubu Star 1926 i Dragona Starachowice. Oba podmioty również zamierzamy włączyć w promocję tego, niezwykłego wydarzenia – zdradził dyrektor MOSiR. Pięściarskie pojedynki na wysokim poziomie mają uświetnić występy artystyczne. Niewykluczone, że gala będzie okazją do tego, by w Starachowicach pojawiła się któraś z gwiazd, rodzimej sceny muzycznej. Jednym ze sponsorów i partnerów imprezy został hotel Senator.

Co ciekawe, bilety na galę będzie można kupować już od poniedziałku, 14 stycznia. Wejściówki zostaną udostępnione za pośrednictwem portalu kupbilet.pl. Ceny zaczynają się od 40 zł. Do nabycia będą również bilety VIP w cenie 500 zł. – To najbardziej atrakcyjne wejściówki. Będą przeznaczone dla osób, które zechcą zasiąść i kibicować tuż przy ringu – zaznaczył K. Sadza.

fot. ND Promotion

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.