23 września musisz tam być. Rusza 7. edycja MANii Biegania

To będzie niezwykłe wydarzenie dla miłośników aktywnej formy wypoczynku. W niedzielę, 23 września walkę o zwycięstwo na trasie 8 km rozpoczną uczestnicy tegorocznej, VII edycji MANii Biegania. – Emocji z pewnością nie będzie brakować – podkreśla Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Jednym z patronów medialnych biegowej imprezy jest TYGODNIK.

W ubiegłorocznej edycji najwięcej powodów do radości miała dwójka: Izabela Smolińska oraz Dawid Kubiec. Pierwsza z wymienionych, z czasem 32 min. 50 sek. okazała się najlepsza w rywalizacji kobiet. Kubiec, jak na jednego z faworytów przystało, zakończył zmagania na najwyższym stopniu podium. Reprezentant starachowickiej Juventy Kobex pokonał linię mety w czasie 25 min. 12 sek. Jak będzie w tym roku?

Do pokonania będzie dystans 8 km (dwie pętle po 4 km). Limit czasu, w którym muszą zmieścić się zawodnicy to 75 minut. Ci, którzy wezmą udział w biegu, pobiegną Aleją Armii Krajowej, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Westerplatte, Szkolną, Partyzantów, Kopalnianą. Start i meta usytuowane zostały na placu pod skałkami. Prawo startu mają zawodnicy klubów sportowych, a także amatorzy. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 września. Dla tych, którzy nie zdążą z formalnościami przed biegiem będzie jeszcze możliwość zgłoszenia w dniu imprezy. W niedzielny poranek od godz. 9 działać będzie biuro zawodów.

Organizatorzy (w tym m.in. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, stowarzyszenie Zabiegane Starachowice i UM Starachowice) przygotowali również niespodziankę dla pracowników firmy MAN. Do pokonania będzie dystans 4 km z elektronicznym pomiarem czasu. Oprócz niego, w niedzielę na trasie zameldują się dzieci. Biegi z ich udziałem odbędą się w trzech kategoriach wiekowych na dystansach 200, 400 oraz 600 m.

300 pierwszych sklasyfikowanych zawodników otrzyma pamiątkowy medal, 100 pierwszych zawodników pakiet sportowy. Zwycięzcy kategorii open i wiekowych otrzymają puchary/statuetki. Przewidziane są również dodatkowe nagrody rzeczowe. Udział w biegu jest bezpłatny.

Harmonogram imprezy
VII edycja MANia Biegania
23. września (niedziela), Starachowice, ul. Armii Krajowej, plac pod skałkami
Godz. 9.00: otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zgłoszeń do biegu głównego i biegu dzieci, godz. 11.30: otwarcie zawodów, godz. 11.50: rozgrzewka z Endorfina Platinium Gym&Fitness, godz. 12.00: start biegu głównego, godz. 13.00: start biegów dla dzieci, godz. 13.30: uroczyste wręczenie nagród w biegu głównym i biegach dzieci.

fot. FB MANia Biegania 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze